google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Graikijos Nepriklausomybės diena

Tokia šiandien šventė Kretoje – su arbata, meduoliu ir mintimis apie laisvę. Kovo 25 d. – Graikijos Nepriklausomybės diena. Prieš 199 metus, 1821-ųjų kovo 25 d. Graikijoje prasidėjo septynis metus trukęs Nepriklausomybės karas – taip jau yra, kad graikai savo nepriklausomybę sutapatina ne su pergale, o su graikų vienybės vėliavos pašventinimu. Būtent ji – vienybė – padėjo išsilaisvinti ir graikams, ir lietuviams, ir daugeliui kitų tautų.


Vienybės kaip niekad reikia dabar. Pirmiausia – vienybės su savo kaimynu, kad ir koks jis bebūtų: surūgęs ar linksmas, uždaras ar atlapaširdis, sėslus ar keliaujantis, savas ar atvykėlis. Jei susivieniję sugebėjome laisvę išsikovoti, tai susivieniję įveiksime bet kokias negandas, kad ir kokios karūnuotos jos bebūtų!


„Dėl karantino negaliu pietums pakviesti, tai bent užsuk pasiimti tau ir žmonai skirtų menkės gabaliukų“, – šįryt paskambino man kaimynas Manolis, su kuriuo bene kasmet kovo 25 d. susitinkam Graikijos Nepriklausomybės dienos patiekalo – keptos sūdytos menkės su česnakine bulvių koše 'skordalia' (apie ją esu rašęs čia: https://goo.gl/CLKkBu).

Pietums bus menkės. O dabar verbenos arbata – iš Vangelio plantacijų Kretos Baltųjų kalnų papėdėje, meduolis – iš Medumi Kvepianti Dovana kūrybiškos kepyklos Vilniuje.

Liekam namie! 🏠 Būkime sveiki! 💪 Būkime vieningi! 🤝

P.s. Jei turite pažįstamų graikų ir norite juos šiandien pasveikinti, galite nusikopijuoti šią mano nuotrauką atvirutei.

#manokreta #Kovo25 #laisvė #nepriklausomybė #verbena #MedumiKvepiantiDovana #menkė #bakaliaro #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.