google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

GRAIKAS ZORBA, knyga

Knyga, kurią privaloma perskaityti prieš važiuojant į Kretą – pats garsiausias graikų romanas GRAIKAS ZORBA, kurį parašė iškiliausias XX amžiaus graikų rašytojas Nikos Kazantzakis (Nikas Kazandzakis) .

Galbūt kas nors nežino: romano veiksmas vyksta Kretoje! Juk ir Nikos Kazantzakis gimė bei užaugo Kretoje, Heraklione. Bet kur kas svarbiau, kad rašytojas šiuo savo romanu meistriškai atkleidė kretiečių mentalitetą, požiūrį į gyvenimą, į buitį ir būtį – daugelis jų kaip ir Aleksis Zorba iš gyvenimo ima viską, ką šis jiems siunčia.


Skaitydami romaną verksite, juoksitės ir pajusite tai, ką graikai vadina Kretos dvasia. Beje, originalus knygos pavadinimas – „Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά“ (liet. Aleksio Zorbos gyvenimas ir nuotykiai).


► Romaną GRAIKAS ZORBA iš vokiškojo vertimo į lietuvių kalbą išvertė Adomas Druktenis, knyga išleista dukart:

• 1978 m., Vaga, Vilnius,

• 2011 m., Metodika, Vilnius.


#manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #NikosKazantzakis #NikasKazandzakis #GraikasZorba #AleksisZorba

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.