google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Glaros paplūdimiai

Net penkis laukinius paplūdimius slepia žuvėdrų pusiasalis šalia Kulukono kalnų šiaurės Kretoje. Kodėl žuvėdrų? Nes pusiasalis vadinasi Glaros – graikiškai tai reiškia žuvėdrą. Pavadinimas neatsitiktinis, nes ko jau ko, o žuvėdrų šiame pusiasalyje niekada netrūksta. Poilsiautojai nesiveržia į Glaros paplūdimius net karštomis vasaros dienomis, nors pusiasalis yra prie pat pagrindinio Kretos greitkelio, šalia yra ir stovėjimo aikštelė, kur galima saugiai palikti automobilį. Galbūt daugelį atbaido tvora su vartais ir oficialiu užrašu, kad Glaros pusiasalio žemė priklauso vienam viešbučių tinklui. Bet vartai atrakinti, pro juos galima praeiti, nes viešbučių savininkai puikiai žino, kuo baigiasi bandymai uždaryti priėjimą prie paplūdimių (visoje Graikijoje paplūdimiai – vieši, privačių nėra ir pagal įstatymą griežtai draudžiama riboti priėjimą iki jų). Greičiausiai Glaros paplūdimiai yra nepatrauklūs tuo, kad norint iki jų nusigauti reikia palaipioti aukštyn-žemyn stačiais pusiasalio šlaitais: vasarą kol nueini iki vieno ar kito paplūdimio būni išpiltas prakaito, kol grįžti prie automobilio irgi nesijauti sausas. Plius čia nėra jokios infrastruktūros, todėl visas paplūdimio pramogas, gėrimus ir užkandžius reikia nusinešti pačiam.

Kita vertus, reikia tik džiaugtis, kad Glaros netraukia poilsiautojų, nes vos pusvalandį pavažiavus nuo salos sostinės Herakliono atsiduri laukiniuose paplūdimiuose. Ir gali rinktis vieną iš penkių: Katevati, Charakiani, Limanaki, Peristeri ar Glaria. Visą Glaros pusiasalį nuodugniai išnagrinėjome lapkričio pabaigoje, ieškodami vietos maudynėms, kurios greičiausiai paskutinės šiais metais. Nes Kretos jūros vanduo vis labiau vėsta. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #žiemaKretoje #Kretospaplūdimiai #paplūdimys #Glaros

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.