google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Gintaras Kudaba parodoje „Adventur 2020“

Bus paroda. Jau po savaitės, sausio 24-26 d. Vilniaus „Litexpo“ rūmuose mano bičiulis režisierius ir fotografas Gintaras Kudaba į „Adventur 2020“ lankytojus kreipsis vaizdais iš Kretos. „Šįsyk atlekiu Kretą fotografuoti,“ – pamenu, su kokiu entuziazmu pernai pavasarį man panašiai tokius žodžius telefonu ištarė Gintaras. Žinau, kad jis toks: jei į kažką pasineria, tai visa širdimi. Su juo tąsyk Kretoje nesusitikome, bet telefonu bendravome turbūt daugiau nei per susitikimus: vos ne kasdien gaudavau išsamias ataskaitas apie saulės atspindžių žaismą kitame Kretos gale, apie neužkalbintą piemenį ir po alyvmedžiais besiganančias avis, apie šešėlius ir šviesos intensyvumą, kurio tai per daug, tai per mažai – „žinai, aš ten dar kartą sugrįšiu, reikia kitokios šviesos!“, apie filtrų, diafragmos, objektyvų kaitaliojimą ir laukimą, kol Kreta jam nusišypsos... Tada vien iš Gintaro pasakojimų supratau, kad jo nuotraukos kalbės. Tai nebus tiesiog realybės atspindžiai, tai bus istorijos, kurios džiugins akis, sužadins vaizduotę ir atvers jausmus. Todėl nekilo abejonių, kad Gintaro nuotraukos turi iškeliauti iš jo stalčiuose paslėptų skaitmeninių laikmenų. „Baigsis man ekskursijų sezonas, pakalbėsim“, – tada jam parašiau.

Pakalbėjom lapkričio viduryje. Ir vis kalbam iki šiol. Nors esu už kelių tūkstančių kilometrų nuo Vilniaus, žinau, kaip ten gimsta fotografijų paroda apie Kretą: kaip apžiūrima parodos vieta, kaip kruopščiai atrenkami kadrai, kaip svarstoma dėl fotopopieriaus, kaip ieškoma tinkamų rėmelių, kaip pjaunami paspartai – Gintaro entuziazmas vėl sugrąžina į pavasarį, kai jis man pasakė, kad atlekia fotografuoti Kretos. Paroda bus. Gintaras neseniai atsiuntė kelias nuotraukas iš savo dirbtuvių. Žiūriu į jas ir nekantrauju parodą pamatyti gyvai. Nes joje – prakalbinta Kreta. 📸 📷 📸 📷 📸 Iki susitikimo Vilniuje! Po savaitės, sausio 24 d. 17 val. „Adventur 2020“ Fanų zonoje įvyks Gintaro Kudabos fotografijų parodos „Saulėti Kretos sapnai“ pristatymas. Būsiu tenai. Kviečiu prisijungti 🙂 #manokreta #Adventur2020 #fotoparoda #SaulėtiKretosSapnai #kreta #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.