google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Evangelijos duona

„O kam man duoną pirkti, jei galiu pati jos išsikepti! Juolab tokios, kokią kepu, tu niekur nenusipirksi“, – rėžia man teta Eva su senutėle liže traukdama kepaliukus iš vėstančios duonkepės lauko krosnies. Gyvena ji atokiame Kretos kaime prie Psiloričio kalnų, turi ilgesnį vardą – Evangelija, bet mėgsta, kai ją visi vadina trumpiau – Eva. Turi ji ir taverną, į kurią kartais užsuku su poilsiautojais per MANO KRETOS ekskursijas. Ir turi paslapčių, kurių niekam nelinkusi išduoti.

Viena tų paslapčių – duonos receptas. Tiesą pasakius, du metus buvau įsitikinęs, kad teta Eva duoną savo tavernai perka iš aplinkinių miestelių kepyklų, kurių autobusiukai zuja po kalnus atokių kaimų gyventojams kas rytą pristatydami šviežios duonos. Ne, teta Eva duoną kepa pati. Ir kai ją kepa, taverną uždaro, bet staiga užgriuvusių lankytojų neveja lauk, o kviečia prie duonkepės krosnies. Kokia skani jos duona! Alyvmedžio šakomis kūrentoje krosnyje kepta, sezamais apibarstyta, traškia pluta ir burnoje tirpstančiu minkštimu. Tetos Evos dėdė Nikas dar pomidorų papjaustė, alyvuogių į rankas mano bendrakeleiviams pribėrė – kirto visi duoną nuo krosnies nesitraukdami ir džiaugėsi, kad taverna uždaryta, o svetingųjų kretiečių kiemas atviras!

„Prisikepu duonos trims savaitėms, bet kartais užtenka tik dviem. Yra tokių, kurie pas mane tik duonos atvažiuoja pavalgyti“, – pasakoja teta Eva. Kai klausiu, kaip jai pavyksta ją išlaikyti šviežią – susiraukia. Kai teiraujuosiu, kaip tešlą užmaišo – šypsosi: „Tu valgyk ir neklausinėk! O kai praalksi, vėl pas mane atvažiuok: kol gyvensiu, čia būsiu ir savo tavernai duoną kepsiu“. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosistorijos #maistasKretoje #Kretosvalgiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.