google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

ELENĖ, ARBA NIEKAS, knyga

Atsivertę romaną ELENĖ, ARBA NIEKAS susipažinsite su dviem iškiliomis Graikijos moterimis. Pirmiausia – su knygos autore, viena garsiausių šiuolaikinių graikų romanų kūrėja Rhea Galanaki, kuriai Kreta – gimtoji sala: 1947 metais ji gimė Heraklione. Antroji pažintis jūsų laukia skaitant romaną, nes jo pagrindinės herojės prototipu tapo pirmoji graikų moteris tapytoja Elenė Altamura-Bukura.

Tam, kad XIX a. viduryje ji galėtų studijuoti tapybą Italijoje buvo vienas kelias – persirengti vyru. Berniukiška figūra jai leido sėkmingai apsimėtinėti ir studijuoti kartu su vyrais. Jos gyvenimą aukštyn kojom apvertė meilė italų tapytojui bei revoliucionieriui Franceso Saverio Altamurai. Deja, aistringas meilės romanas nesibaigė laimingai – meilužis, pasiėmęs jauniausią jųdviejų sūnų, ją paliko su kitais dviem nesantuokiniais vaikais, kurie vėliau mirė nuo tuberkuliozės. Netektys visiškai sužlugdė tapytoją, kuri prieš savo mirtį sudegino praktiškai visus savo kūrinius.

Kaip rašoma knygos anotacijoje, romane ELENĖ, ARBA NIEKAS persipina mokslo šviesa ir magija, logika ir beprotybė, nekaltybė ir kaltė, išsiskyrimas ir susitaikymas, kūryba ir jos sunaikinimas, žmogaus tapatybė ir jos paieškos, laiko tekmė ir išnykimas, gyvieji ir mirusieji.


► Romaną ELENĖ, ARBA NIEKAS iš graikų kalbos išvertė Vaidotas Rimša. 2005 m. leidyklos „Kronta“ išleistą knygą galite įsigyti https://www.knygos.lt/lt/knygos/elene-arba-niekas-/


#manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #RheaGalanaki #Elenėarbaniekas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.