google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

EL GREKO, DIEVO DAILININKAS, filmas

Visam pasauliui žinomas vienas iškiliausių Renesanso dailininkų El Greco gimė ir užaugo Kretoje, netoli Herakliono esančiame Fodele kaime. Būtent jo istoriją ir pasakoja biografinis filmas EL GRECO. Jį 2007 metais pastatė graikų režisierius Yannis Smaragdis pagal scenarijų, kuris buvo parašytas remiantis Dimitrio Siatopoulo knyga „El Greco, Dievo dailininkas“ (Ελ Γκρέκο, ο ζωγράφος του Θεού). Muziką filmui sukūrė garsusis graikų kompozitorius Vangelis.

Įdomu tai, kad filmas prasideda scenomis, kurios nufilmuotos Kretoje – senajame Herakliono uoste ir jo apylinkėse. Būtent iš čia El Greco vardu išgarsėjęs 26 metų kretietis Domenikos Theotokopoulos 1567 metais iškeliavo į Veneciją mokytis dailės meno paslapčių garsiojo Renesanso dailininko Tiziano Vecellio dirbtuvėse.


Įtraukiantis biografinis filmas pasakoja ne tik apie jo mokslus Italijoje, bet ir apie triumfą persikrausčius į Toledą Ispanijoje, kur jis gavo savo kūrybinį vardą – El Greco. Bet niekada nepamiršo savo šaknų: savo paveikslus dailininkas pasirašinėjo graikiškai – 'Δομήνικος Θεοτοκόπουλος', dažnai pridėdamas žodelį 'Κρής' (kretietis) – kaip nuorodą, jog yra kilęs iš Kretos. Filmas pastatytas taip tarsi pats dailininkas pasakoja savo gyvenimo istoriją laukdamas Ispanijos inkvizitorių nuosprendžio.


Prieš žiūrint filmą patarčiau plačiau pasidomėti El Greco darbais ir gyvenimu, bent jau perskaitant informaciją „Vikipedijoje“ – http://en.wikipedia.org/wiki/El_Greco.


► Biografinį filmą EL GRECO originalo kalba (anglų) su graikiškais subtitrais galite pažiūrėti per „Dailymotion“: http://goo.gl/o7m26o. Arba profesionaliai dubliuotą rusiškai – per https://my-hit.org/film/2778/


#manokreta #Kreta #Graikija #kinasKreta #kinasGraikija #filmaiKreta #filmaiGraikija #filmaiapieKretą #filmaiapieGraikiją #ElGrecoDievodailininkas #ElGreco #ElGreko #YannisSmaragdis #Vangelis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.