google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Egzotika Kretoje

Tik paklausykite, kokia egzotika: du Islandijos lietuviai atvyko į Kretą paragauti dviejų klasikinių desertų: vienas iš jų buvo sukurtas Naujoje Zelandijoje, bet gavo vardą pagal Rusijos balerinos pavardę, o kitą sukūrė katalonai, bet vos ne visas pasaulis jį vadina prancūziškai!

Su morengine Pavlova (taip, ji iš Naujosios Zelandijos!) ir deginto cukraus stiklu užklotu krembriulė (taip, jį dar XIV amžiuje valgė katalonai!) išpildžiau lapkričio pradžioje duotą pažadą pavaišinti desertais tuos lietuvius, kurie į Kretą atvažiuos ne sezono metu. Apie tai rašiau čia: https://goo.gl/C7v2Ri.

Tiesa, žadėjau, kad vaišinsiu milfėjumi/Napoleonu, bet iš kur galėjau žinoti, kad Chanios konditeriai kiekvieną mėnesį vis kitą desertų porą gamins. Gruodis skirtas Pavlovai ir krembriulė – jiedu ir atsidūrė ant mūsų stalo.

O į Kretą kiek pasišildyti, tuo pačiu pabendrauti bei pasmuguriauti iš Reikjaviko per Kopenhagą ir Atėnus atvyko Islandijos lietuviai: asmenines ekskursijas geizerių krašte organizuojanti kolegė Jurgita su vyru Svajūnu. Geresnės progos nulėkti į Chanią desertams net nesugalvosi!

#manokreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #žiemaKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.