google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Dumbrenės - pajūro tavernos delikatesas

Delikatesas? 🤔 Kretos pajūrio tavernos šefas tokias salotas patiekė kaip delikatesą. Iš pažiūros nieko ypatingo: pupelių salotos su svogūnais, pomidorais, petražolėmis ir marinuoto aštuonkojo gabaliukais. Pastareji prisideda prie šių salotų išskirtinumo, bet patį pagrindinį akcentą suteikia dumbrenės – tie ant žalių petražolių kepurės uždėti rudi dumbliai, kuriuos Kretos žvejai renka kaip tik dabar – vasario-kovo mėnesiais.

Graikai dumbrenes vadina jūros salotomis – 'salata tis thalasas' (gr. σαλάτα της θάλασσας), arba stiklo salotomis – 'salata tu jalu' (gr. σαλάτα του γυαλού), arba ilgaisiais dumbliais – 'makrofikos' (gr. 'μακροφύκος'). Dumbrenės į pakrantes išmetamos po audrų. Kaip man sakė žvejys Manolis, nėra bangų – nėra ir stiklo salotų. Todėl dumbrenės dažnai renkamos anksti ryte, kai paprastai vyrauja štilis. Pasak Manolio, jei pasiseka, per vieną rytą gali surinkti iki 30 kg dumbrenių. Tavernos, restoranai ir gurmanai jas superka po 10-12 Eur už kilogramą.


Iš pradžių acte, o paskui alyvuogių aliejuje išmarinuotos dumbrenės patiekalams suteikia jūrinio jodo skonį ir šviežumo pojūtį, o svarbiausia – malonų traškesį tarsi valgytum mažas kremzlytes. Salos žvejai stiklo salotas valgo vienas, be jokių kitų daržovių, tik apšlakstytas šviežios citrinos sultimis. Ir, be abejo, visada pabrėžia, kad tai labai sveikas maistas – ir cholesterolio kiekį mažina, ir medžiagų apykaitą skatina, ir imuninę sistemą stiprina, ir lieknina, ir jaunina, ir t.t.


Turbūt reikia laiko, kad galėčiau valgyti dumbrenes dideliais kiekiais tik su citrina, nes vieno žiupsnelio užtenka – ir burnoj tarsi jūra subanguoja. Bet geresnio prieskonio jūrinėms salotoms reikėtų paieškoti. 🍴🍤🌱


#manokreta #Kretosvalgiai #atostogosKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.