google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Citrina tinka!

Citrina prie visko – net į kefyrą! 🍋🥛Tie, kas jau buvo Kretoje, tikriausiai puikiai prisimena, kaip tradicinėse tavernose vos ne prie kiekvieno patiekalo pridedamas ketvirtis, pusė, o kartais ir visa perpjauta šviežia citrina. Ne tik prie žuvies ar jūros gėrybių, prie visko: mėsos, daržovių patiekalų, makaronų, gruzdintų bulvyčių ir t.t. Lietuvaites vedę kretiečiai ir cepelinus valgo užsipurkšdami ant jų šviežios citrinos sulčių – sako, taip kur kas skaniau negu su grietine ar, neduokdie, spirgais.


Kai jau atrodė, kad citrinomanijos horizontai daugiau nenustebins, vieno Herakliono prekybos centro lentynoje pamačiau jį – kefyrą su citrinos skoniu 🍋🍋🍋 Ir gaminamas jis ne kažkokioje spezializuotoje dietologų laboratorijoje, o pramoniniu būdu vienos didžiausių Graikijos pieno perdirbimo įmonių, kuri, beje, viena pirmųjų Graikijoje apskritai pasiūlė tokį produktą kaip kefyras.Gerai prisimenu, kad prieš kokius 5-6 metus kefyrą Kretoje pirkdavom tik egzotinio maisto parduotuvėse kartu su silke, krienais ir varške. Net iki šiol daugeliui graikų žodis „kefyras“ skamba taip pat egzotiškai kaip lietuviams „ksinomizitra“ 🤨 Kai pasiūlau kuriam nors graikui bičiuliui paragauti – ragauja, bet per daug neaikčioja. Tik kartais pasako, kad reikėtų kažkuo tą skystą rūgštumą pagardinti.


Turbūt tokius pagardinimo pasiūlymus pastoviai girdi ir pieno perdirbėjai, todėl neriasi iš kailio siūlydami įvairiausių skonių kefyrą. Per porą trejetą metų, kai kefyras atsirado Kretos prekybos centrų lentynose, kokių tik jo variantų neteko matyti: ir su braškėmis, ir su persikais, ir jogurtinio tirštumo su slyvomis. Ir štai pagaliau super graikiškai – su citrinomis!


Be abejo, nusipirkau ir paragavau. Nepasakyčiau, kad sužavėjo: citrinos skonį labai permuša stevijos saldiklis. Grynas kefyras bent jau man kur kas skanesnis 😋🥛negu pasaldintas ir su citrina 🍋


#manokreta #kefyras #Kretosvalgiai #ruduoKretoje #atostogosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.