google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Atsakingas ir darnus turizmas

Darnus turizmas. Kas tai? Kodėl tai svarbu? Ieškodami atsakymo prisiminkite savo keliones. Ne tik šypsenas, ne vien kvapą gniaužiančius vaizdus. Ir tą pardavėją, pas kurį vietoj jo mamos rankomis pagaminto limonado įsigijote iš nežinia kur atkeliavusio gėrimo.


Jeigu jaučiate bent kažkokią graužatį dėl kiekvienos savo kelionės vadinamojo anglies dvideginio pėdsako, pritarsite nuostatai, kad sėdus pirkti aviabilietų reikėtų galvoti ne apie savaitgalio, o apie savaitės, dviejų savaičių ar ilgesnę išvyką. Atkeliavus į svetimą kraštą nusiteikti nuodugniai tyrinėti vieną regioną vėliau didžiuojantis ne nuvažiuotu, o pėsčiomis nueitu kilometražu. Ir džiaugtis, kad traškių bulvyčių kepėjas siūlo jas gardinti ne fabrike pagamintu kečupu, o pas jį darže užaugintu raudonėliu.


Darnus, tvarus, atsakingas turizmas – tai ne ekoturizmas, tai kur kas daugiau. Jis apima ekologiją, ekonomiką, socialinius ryšius, kultūrą visomis prasmėmis. Darnios atostogos – tai turiningai praleistas laikas, praplečiant savo akiratį, atrandant ir sužinant kažką naujo užuot laksčius iš vienos vietos į kitą tam, kad galėtumei kažkur parašyti ar kažkam pasakyti „ir aš ten buvau“.


Šiemet apie tai pasakojau turizmo parodoje „Adventur 2020“ Vilniuje pristatydamas Kretą ir ne kartą pavartodamas kretiečių taip mėgstamą išsireiškimą „siga-siga“ (lėtai-lėtai), kuriuo jie dažnai sustabdo bėgančius poilsiautojus kviesdami pasimėgauti dabarties akimirka – manau, tai viena iš priežasčių, kodėl poilsiautojai grįžta į Kretą vėl ir vėl, kartais į tas pačias jau lankytas vietas ir kaskart vis ilgesniam laikui net nesusimąstydami, kad žengia pirmuosius darnaus turizmo žingsnius.


Pastarieji du mėnesiai mus visus sustabdė bei privertė daug ką permąstyti. Džiugu buvo skaityti, girdėti apie kitų atradimus, smagu buvo dalintis savais. O dabar dar smagiau pakviesti į darnias keliones, kurios keičia mus ir pasaulį 🌍 Ar esate nusiteikę keistis ir keisti?

#manokreta #AudriusManoKreta #gidaskretoje #darnusturizmas #atsakingasturizmas #darnioskelionės #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #kreta #mesgyvenamekretoje #Kreta2020

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.