google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Atostogos Peloponese - IV d. Parnono kalnai ir Leonidio kaimas

„Jeigu jums patinka kalnai Kretoje, tuomet keliaukite į Peloponeso kalnus – pirmai pradžiai į Parnoną“, – kai po gausybės patarimų gauni tokį, nieko kito nelieka kaip tik sukti ratus link kalnų.


Nusprendžiame per daug giliai nelįsti į Parnoną, labiau apsukti visą kalnų masyvą, aplankant kalnalipių išgarsintą Leonidio kaimą ir užsukti į Spartą – tuo pačiu suprasti regiono mastelį. Nes jau ne kartą esu įsitikinęs: kas žemėlapyje atrodo vienaip, realybėje yra visiškai kitaip.


Net labai kitaip! Galiausiai įsitikinu, kad vien pažinčiai su Parnonu reikėtų kelių dienų, o ką jau kalbėti apie visą Peloponesą, kurio plotas beveik tris kartus didesnis nei Kretos. Panašu, kad atostogauti Peloponese teks ne kartą ir ne du. Pažintis ir atradimai prasideda!

► Parnono kalnų rytinis šlaitas, nusileidžiantis link Egėjo jūros žavi jaukiomis įlankėlėmis. ► Buvau nusiteikęs per vienas atostogas apžiūrėti visą rytinę Peloponeso dalį. Po pirmųjų pažinties su regionu dienų reikės mažinti apetitą. ► Kiekvienoje įlankėlėje – po paplūdimį. Ir panašu, kad vasarą juose labiau lankosi vietiniai nei truristai.

► Va čia tai staigmena: geltonas tekstas – graikiškais rašmenimis kaip ir baltas, bet absoliučiai ne graikų kalba! Berods, Leonidio kaime gyvena visai kita tauta. ► Graikijos vėliavėlėmis dabar papuošti visi kaimai, Leonidio – ne išimtis! Juk kovo 25 d. – Graikijos nepriklausomybės diena! ► Leonidios panorma.

► Tvarkingas Leonidio chaosas labai primena Kretą.

► Užrašas ant lango paskatina pasiaiškinti, kokie gi tie Leonidio tradiciniai skanėstai iš baklažanų. „Tai mažų baklažaniukų uogienė, – pasakė man savininkas. – Jos turėsime už mėnesio, nes dar baklažanai neužaugo“.

► Prieš išvažiuojant iš Leonidio – vėl ta keista kalba geltonais rašmenimis. Tik dabar jau žinau, jog tai – tsakoniečių dialektas, panašiausias į tą, kuriuo kalbėjo Spartos dorėnai. Tad nenuostabu, kad ir kaimo pavadinimas toks panašus į garsiojo Spartos karaliaus Leonido vardą.

► Virš įėjimo į vienuolyną laiptų padėkos tiems, kas juos pastatė.

► Ten aukštai kalne – vienuolynas, prie kurio persižegnoti ragino užrašas ženkle išvažiuojant iš Leonidio.

#atostogosGraikijoje #Peloponesas #Leonidia #Parnonas #manokreta #pabėgęišKretos

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.