google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Atostogos Peloponese - II dalis. Nafplio atradimai

„Pažintį su Peloponesu siūlyčiau pradėti nuo Purnario tavernos“, – tvirtai pasakė Haris, kurio jaukiuose apartamentuose šalia pirmosios moderniosios Graikijos sostinės Nafplio apsistojome po 22 valandas trukusios kelionės iš Kretos.


Kur nukreipė, į tą kaimą ir nuvažiavome. Dairomės tavernos. Matom parduotuvę, cerkvę, kioską, o tavernos nėr. „Tas namelis ir yra taverna,“ – baksteli pirštu orus kioskininkas, kai jo paklausiu, kur gi surasti Purnarį? Tik priėjęs prie durų pamatau, kad seno akmeninio namo viduje stalai išrikiuoti laukia svečių. Jokios iškabos, jokios nuorodos – taip, kaip būna ir Kretoje.


Po pasilabinimų, turimų valgių aptarimo ir pirmų kąsnių įsikalbame su tavernos savininku Kostu, kuris pirmiausia nukreipia mūsų žvilgsnius į nuotraukas ant sienų – visos jos darytos būtent šioje tavernoje, nes ji veikia nuo... 1870 metų! Taverną atidarė Kosto prosenelis ir jau ketvirta karta nekeičia to namuko paskirties – taverna tuoj švęs 150-metį!

Pasikeitimų tavernoje būta daug: atsirado šaldytuvai, televizorius, o sieninė indauja pavirto šventųjų paveikslų lentyna, bet kažkodėl jaučiu, kad atmosfera – tokia pati kaip ir prieš 150 metų. Nes čia jautiesi kaip pas graikišką močiutę kaime – viskas paprasta ir tikra. Kaip ir maistas, kurio ragavome: keptas sūris 'saganaki', troškintos žolės 'horta radikia', aštrus varškės tipo sūrio užtepas 'tirokafteri' ir... 'hohes' – pirmasis kulinarinis atradimas Peloponese: į lietuvišką zacirką ar ežiukus panašūs rankomis gaminti makaronai.

Jau žinau, kad tų atradimų dar bus, nes svetingasis Haris jau davė visą sąrašą vietų, kur turime pavalgyti – ten juk valgė Anthony Quinnas, Andreas Papandreas ir Melina Merkuri! Panašu, kad atostogos Peloponese bus skanios 🙂 🥗 🍊


#atostogosGraikijoje #Peloponesas #valgiaiPeloponese #manokreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.