google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Stebuklinga arkangelo Mykolo ikona

Pasisekė. Kelis kartus per vasarą tenka apsilankyti pietinėje Baltųjų kalnų papėdėje esančiame Aradenos kaime, kuriame ant paties tarpeklio krašto, šalia 100 metrų bedugnės stovi nedidelė cerkvė, dedikuota arkangelui Mykolui. Ji visą laiką uždaryta. Bet visai neseniai pasisekė patekti į jos vidų ir nustebti – cerkvės sienos saugo istorinį lobį:

XIV amžiuje tapytas ir iki šių dienų restauratorių nepaliestas freskas bei ikonas. Dar didesnį įspūdį daro tai, kad bizantinio stiliaus kryžiaus formos cerkvė pastatyta VIII amžiuje, tik vėliau prie jos pridėtas priestatas. Kaip ir daugelis cerkvių Kretoje, taip ir ši niekada nebuvo rakinama, tačiau po vagystės, kai nuo stebuklinga laikomos arkangelo Mykolo ikonos dingo žmonių paaukoti aukso dirbiniai, nuspręsta ją rakinti. Vienintelė diena, kai galima patekti į cerkvės vidų yra lapkričio 8-oji, nes tądien čia vyksta šventė, o kitomis dienomis viskas priklauso nuo fortūnos. #manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #ArkangelasMykolas #Aradena

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.