google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Apleisti kaimai

Vienas dalykas, kuris stebina apleistuose Kretos kaimuose – tai cerkvės (ačiū Kretos lietuvei Vaidai už akylą pastebėjimą). Jos išlieka baltut baltutėlės, puikiai prižiūrimos tarp gausybės apleistų pastatų. Tokia puošni cerkvė ir Kalami kaime:

Gal tai ženklas, kad gyventojai kada nors grįš į savo senuosius būstus?

Visa jausmų lavina užgriūna, kai įeini į apleistą Kretos kaimą. Tokių visoje saloje jau žinau apie 20, bet spėju, kad jų gerokai daugiau. Vieni apleisti dar Osmanų imperijos okupacijos metais, kiti – prieš ir po Antrąjį pasaulinį karą, bet netrūksta ir tokių kaip Fari, Achlada ar Kalami, kurie apleisti 8-ajame dešimtmetyje, kai dėl kylančio žemės ūkio ir turizmo ėmė augti naujos pajūrio gyvenvietės, į kurias senųjų kalnų kaimų gyventojai išsikraustė dėl lengviau uždirbamo duonos kąsnio.

Prieš jus – pasivaikščiojimas po vaiduoklišką Kalami kaimą pietryčių Kretoje. Atrodo, kad žmonės čia gyveno dar visai neseniai ir išsikraustė palikdami viską: baldus, daiktus, knygas, buhalterinius popierius... Visame kaime, kuriame dar prieš 40 metų gyveno apie 150 šeimų, dabar likę vos trys atsiskyrėliai, nelabai norintys bendrauti su smalsiais į kaimą užsukančiais keliautojais. Tačiau jų šunys visai draugiški: nors pasitinka ir lodami, bet uodegas vizgina ir leidžiasi glostomi.

Pasakojimus apie kitus apleistus Kretos kaimus rasite čia: • https://goo.gl/45CM4H – videopasakojimas apie Fari • https://goo.gl/zhj9qv – fotoreportažas apie Achladą • http://goo.gl/ztBPR7 – pasakojimas apie paskandintą Sfendili #manokreta #Kretosistorijos #Kretoskaimai #Kalami #Fari #Sfendili #Achlada #apleistikaimai #videoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.