google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kur žengė Apaštalas Paulius?

Daugiau mistikos, daugiau šventumo, daugiau istorinės autentikos – visko tikiesi daugiau, kai Kretoje patrauki ten, kur prieš 2000 metų buvo žengusios Apaštalo Pauliaus kojos.


Tačiau įsiaudrinusią vaizduotę greitai nusodina realybė. Urvas, kuriame, kaip sakoma, slėpėsi ir meldėsi Kretoje lankęsis šv. Paulius, apmūrintas šių dienų akmenskaldžių. Link jo veda labai nesenoviniai (nors ir akmeniniai) takeliai su suoliukais. Šalia stovi atminimo lenta su įrašu apie Graikijos turizmo ministerijos ir Europos Sąjungos finansavimą. O įėjus į urvą į tave žvelgia šv. Paulius akivaizdžiai iš XX amžiuje tapytos ikonos.


Atvykau iki šv. Pauliaus urvo nusiteikęs istorinių atradimų emocijų antplūdžiui, o stovėjau jame smarkiai abejodamas, kad būtent čia prieš 2000 metų lankėsi žmogus, sukūręs pagrindus krikščioniškoms apeigoms bei ritualams. Tik šalia Apaštalo Pauliaus ikonos ant uolos krašto kažkieno palikta deganti žvakelė priminė katalikų bažnyčiose ne kartą girdėtus žodžius iš Evangelijos pagal Joną: „Palaiminti, kurie tiki nematę“.


Taip jau yra, kad tikėjimas ir istorija dažniausiai prasilenkia.


P.s. Apie kelias kitas šv. Pauliaus Kretoje aplankytas vietas dar rašiau čia – https://bit.ly/2XKTTGJ – pasakodamas apie Lassea uosto griuvėsius.


#manokreta #krikščionybėKretoje #cerkvėsKretoje #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.