google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Antikinis Itanos miestas

Čia žmonės meldėsi dievams. Nereikia būti archeologu, kad antikinio Itanos miesto griuvėsiuose rytų Kretoje įžiūrėtum senos šventyklos kontūrus. Istorikai teigia, kad ji su žeme buvo sulyginta per galingą 795 metų žemės drebėjimą, o galutinai ją ir visą Itanos miestą pribaigė arabai, Kretos pakrančių miestus plėšę IX–X amžiuose.

Nustatyta, kad tai – pirmųjų salos krikščionių bazilika, greičiausiai pastatyta antikinės deivės Atėnės šventyklos pagrindu. Pastarąją savo kronikose mini istorijos tėvu tituluojamas Herodotas, aprašydamas Itanos kaip vieną labiausiai išsivysčiusių ir galingiausių Kretos miestų, kurio didžiulis uostas jungė Kretą su Artimaisiais Rytais. Jis buvo svarbus beveik du tūkstantmečius: ne tik helenistiniu laikotarpiu, bet ir Romos bei Bizantijos imperijos metais. Dabar iš tos galybės likusi tik akmenų krūva. Galima nebent įsivaizduoti kaip atrodė didingoji bazilika su marmurinėmis kolonomis, kurios dabar dūlėja po atviru dangumi. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #Itanos #Antikosgriuvėsiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.