google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Amerikinė lantana

„Kretoje ir piktžolės gražiai žydi“, – pasakė vienas savo gimtą salą mylintis kretietis, grįžęs iš kelionės po svečias šalis. Iš dalies jis teisus. Iš Lotynų Amerikos atkeliavusi amerikinė lantana dabar daug kur Kretoje auga kaip piktžolė: nuo rugsėjo pabaigos iki pat sausio ji žydi akį džiuginančiais margaspalviais, spalvą keičiančiais žiedais.

Amerikinę lantaną po tropinius ir subtropinius kraštus išplatino olandai, pardavinėdami ją kaip nereiklų dekoratyvinį augalą: gėlė gali ilgą laiką išbūti be vandens, ji neturi daug kenkėjų, jos nepuola ligos. Netgi priešingai – ji, galima sakyti, puola kitus augalus, nes pasižymi fungicidinėmis ir insekticidinėmis savybėmis.

Kai kurie Kretos liaudies medicinos žinovai lantanos ekstraktus įtraukė į savo vaistinėles, nes lantaną Brazilijos indėnai naudojo kvėpavimo takų infekcijoms gydyti, taip pat nustatyta, kad jos preparatai padeda kovoti su niežais, vėjaraupiais, raupais, opomis, pasiutlige, įvairiomis vėžio formomis. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #Kretosgėlės #Amerikinėlantana #Lantanacamara

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.