google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Alyvuogių aliejaus ledai Kretoje

Einu anądien per Herakliono centrą. Šilta. Labai šilta. Norisi gaivos. Norisi... ledų! Ir kaip tik prieš akis iššoka vasariškas „I ♥ Pagoto“ logotipas. Graikų kalba 'pagoto' (gr. παγωτό) – ledai, bet žvilgsnį labiau prikausto ne tas žodis, o intriguojantis graikiškas užrašas: ledai alyvuogių aliejaus pagrindu!

T.y. be pieno ir jokių jo užuominų. Aišku, be jokios laktozės, taip pat – be gliuteno, be cukraus, tinkantys veganams. Žodžiu, ne ledai, o dieta per visus galus! Alyvuogių aliejaus rojuje Kretoje ir ledai – iš alyvuogių aliejaus!

– Kas čia per stebuklas? – klausiu pardavėjos. O jos žvilgsnis toks, kad suprantu iš karto: paragauk ir sužinosi! Ragauju. Tikrai ledai! Puikūs ledai! Ne šerbetas ir ne plombyras, toks tarpinis variantas. Tirpdami ledai virsta ne pienu, o saldžiu vandenėliu.

– Šitų ledų užsakome labai nedaug, – aiškina man pardavėja, – nes jie genda. Galiojimo laikas – vos dvi dienos, per jas turime viską parduoti, nes priešingu atveju teks išmesti. Todėl jie gaminami tik trijų skonių – vaniliniai, pistacijų ir šokoladiniai. Todėl jų turime visada mažiau nei kitų ledų.

Noriu sužinoti daugiau ir surandu http://www.to-pagoto.eu/, kur parašyta, kad ledus iš alyvuogių aliejaus ir daugelį kitų išskirtinių skanėstų sukūrė graikų konditeris Sotiris Tsichlopoulos. Ir savo ledais jis prekiauja ne tik Kretoje ir Graikijoje, bet ir Londone, Sidnėjuje, Dubajuje. Nes savo ledų receptus jis pavertė frančiziniu verslu. Tad... ką gali žinoti, gal kada nors „I ♥ Pagoto“ papuoš ir kurią nors Lietuvos ledainę. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosvalgiai #maistasKretoje #ledai #alyvuogiųaliejausledai #veganledai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.