google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Tiesiai iš alyvmedžių laukų

Šiemet alyvuogių nedaug. Kretos ūkininkai teigia, kad dviem, trimis, o vietomis net keturiais kartais mažiau nei pernai, kuomet buvo nuimtas vienas gausiausių alyvuogių derlių saloje. Reikia surinkti bent tas, kurios yra. Juolab aliejaus supirkimo kaina šiemet šoktelėjo vos ne iki 3,5 Eur už litrą. Kreta dūzgia nuo generatorių, kurie suka elektrines alyvuogių kratymo lazdas. Ir saloje praktiškai nėra nė vieno žmogaus, kuris vienaip ar kitaip nebūtų susijęs su nauju alyvuogių derliumi – tie, kas nerenka, skuba ragauti šviežiai išspausto „žalio aliejaus”, nes jis pats vertingiausias ir po dviejų-trijų mėnesių apie į galėsi tik pasvajoti (apie „žalią aliejų“ galite paskaityti čia – https://goo.gl/qT0myo)

Aišku, maloniausia ragauti to aliejaus, kuriam pats alyvuoges rinkai. Todėl neatsisakiau kaimyno Manolio kvietimo atakuoti jo alyvmedžių lauką, kuriame – beveik 400 medžių! Su gera talka ir teisingai paskirtytomis pareigomis Manolis savo alyvuoges nurinko per 10 dienų. Fotografuoti nebuvo kada, todėl norinčius daugiau sužinoti apie alyvuogių rinkimo subtilybes kviečiu pasižiūrėti pernykštį reportažą, jį rasite čia – https://goo.gl/QnzrNj #manokreta #aliejus #atostogosKretoje #alyvuogiųaliejus #Kretosaliejus #Kretosalyvuogės #žaliasaliejus #alyvuogiųrinkimas #žiemaKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.