google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kas yra alonia?

Ne gražus vaizdas į Mirabelo įlanką šioje nuotraukoje svarbiausias. Kur kas įdomesnis akmenimis įrėmintas ir akmenimis išklotas apvalus lygus žemės plotas. Tai – alonia (g. αλώνια), vieta grūdams kulti.

Kretiečiai anksčiau kuldavo ne spragilais, o specialiomis į medines dygliuotas roges panašiomis kultuvėmis, kurios graikiškai vadinasi 'dugeni' (gr. ντουγένι). Tas roges traukdavo arklys, vedamas ratu per visą alonią, ant kurios buvo išklojami nupjauti javai. Rogių dygliai suplėšydavo varpas ir grūdai išbirdavo ant akmeninio alonios grindinio. Reikėdavo tik šakėmis nuimti šiaudus, o tada susišluoti grūdus. Apvalios alonios buvo prie kiekvieno Kretos kaimo, kai kur jomis naudojosi dar visai neseniai – prieš 40-50 metų. Pastarąją (ir ne tik ją vieną) aptikau prie Krousta kaimo rytinėje salos dalyje. Kuldavo žmonės čia grūdus ir grožėjosi Mirabelo įlankos vaizdu. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #Kretosistorijos #Alonia #Mirabelo

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.