google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Akvedukas krūmuose. Spili.

Kai gamta šaukia, visi mes bėgame į krūmus. Bet tik Kretoje nubėgęs į krūmus gali atrasti... akveduką, kuriam beveik 2000 metų. Būtent gamtos reikalų spiriamas atradau Agia Fotia akveduką prie Spili miestelio, 30 km į pietus nuo Retimno.

Tūkstančiai turistų vasarą aplanko Spili pasimėgauti nuo venecijietiško liūtų galvų fontano sklindančia vėsa. Visuose turistiniuose žemėlapiuose Spili pažymėtas kaip lankytina vieta. Bet nė viename nerasite žymos, kad visiškai šalia Spili stūkso daugiau nei tūkstantmečiu už fontaną senesnis akvedukas: jau III-ame mūsų eros amžiuje iš Vorizi kalno ištekantis sraunus Agia Fotia upės vanduo juo keliavo link vandens malūno ir suko jo velenus, krisdamas iš ~15 metrų aukščio. Kaip veikė akvedukas ir malūnas galima įsivaizduoti žvelgiant į piešinuką, kurį užtikau rinkdamas skurdžią informaciją apie Agią Fotią. Joks šaltinis nepateikia tikslios akveduko pastatymo datos, užsimenama tik, kad juo vandenį gavęs malūnas veikė dar Romos imperijos metais. Prižiūrimas, remontuojamas ir atnaujinamas akvedukas pergyveno daugybę žemės drebėjimų, o taip pat arabų, venecijiečių ir osmanų okupacijas, juo vanduo į malūną keliavo (dėmesio!) iki pat 1970 metų!

Kretoje turbūt nėra išlikę nė vieno kito taip ilgai pagal paskirtį tarnavusio statinio, todėl apmaudu dabar matyti jį prarytą augmenijos ir praktiškai virtusį krūmeliais gamtos reikalams atlikti. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #Spili #akvedukasKretoje #AgiaFotiaakvedukas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.