google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Aitvarai Kretos danguje

Vakar visos Graikijos dangų puošė aitvarai. Nes vakar buvo Švarusis pirmadienis – didžiojo velykinio pasninko pradžia, kai ne tik tvarkomi namai ir ruošiami specialūs valgiai (apie tai pasakojau čia: https://goo.gl/f4326H), bet ir į dangų keliami aitvarai. Jų stebėti nulėkėme į didįjį paplūdimį šalia Retimno miesto, nuo kurio atsiveria ir puikus vaizdas į apsnigtus Baltuosius kalnus.

Aitvarai į Graikiją kaip ir į visą pasaulį atkeliavo iš Kinijos, kur nuo seno žmonės tiki, kad aitvarai – tai tarsi žmogaus norų nešėjai Dievui: kuo aitvaras didesnis ir kuo aukščiau pakyla, tuo labiau tikėtina, kad Dievas išgirs maldas ir išpildys jo savininko norus. Graikiško aitvaro simbolika tik šiek tiek panaši į kinišką: graikų ortodoksai tiki, kad su aitvaru žmogaus siela dvasiškai pakyla arčiau Dievo. Todėl žmonės labiau raginami pasigaminti aitvarus savo rankomis.


Aitvarai pakilo skelbdami gerąją žinią, kad pavasaris jau žengia į žemę, o iki Velykų, didžiausios šventės Graikijoje – tik septynios savaitės. 🎊 🏔 ☀️

#manokreta #Švarusispirmadienis #Kretostradicijos #aitvaraiKretoje #Kreta2019

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.