google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Agriomandra – paplūdimys su Karibų atmosfera

Pamirštas piemenų ir neatrastas masinio turizmo – už Agios Nikolaos kurorto visai netoli Kavousi kaimo esantis Agriomandra paplūdimys. Uždaras, nepaprastai švarus ir prižiūrėtas tų, kurie čia mėgsta poilsiauti. Vargu, ar kada nors jis bus perpildytas poilsiautojų, nes nėra lengvai pasiekiamas: į Agriomandrą galima arba atplaukti kateriu, arba ateiti pėsčiomis per to paties pavadinimo Agriomandra tarpeklį. Paplūdimį iš abiejų pusių gaubia stačios uolos, sulaikančios jūros šiukšles, kuriomis nusėti kiti į rytus link Sitios miesto esantys paplūdimiai, todėl Agriomandra vanduo – tarsi krištolinis. Pačiame paplūdimyje yra dvi vietos palapinėms, didžiulis marmurinis stalas, ant eglūnų šakų pakabintas dvigulis hamakas, kepsninė su visa įranga ir netgi krosnis su puodais! Čia galima gyventi. Geriau net nei Karibuose!

Nuo Venecijos respublikos laikų iki 1920 metų Agriomandra buvo naudojamas kaip krovininis uostukas gabenti piemenų užaugintoms ožkoms ir avims į Agios Nikolaos miestelį, kuris yra praktiškai priešais – kitoje Mirambelo įlankos pusėje. Paplūdimys ir tarpeklis buvo patogus dėl savo siaurumo: atgintos bandos negalėdavo plačiai išsisklaidyti, jas buvo lengva suginti į vieną krūvą. Tai ir nulėmė šios vietos pavadinimą: Agriomandra galima būtų versti kaip laukinę vietą, kurioje buvo skaičiuojami ir surašomi gyvuliai. Tarpeklyje taip pat yra nedidelė cerkvė urve, dedikuota šventajam Ioannui Teologui. Istorija byloja, kad ji čia – nuo Bizantijos imperijos laikų, o vietiniai gyventojai sako, kad ilgą laiką ji buvo nepelnytai užmiršta ir tik visai neseniai po 20 metų pertraukos akmeninėje cerkvėje įvyko pamaldos, ta proga prie jos ant plieninio kryžiaus suplėvesavo dvi vėliavos – bažnytinė ir nacionalinė. Norint nukeliauti į Agriomandrą reikia važiuoti iki Kavousi kaimo, ten yra nuorodos, kur važiuoti toliau. Bet ne iki galo. Norint rasti įėjimą į tarpeklį mažų mažiausiai reikia mokėti graikų kalbą. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #paplūdimys #Agriomandra

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.