google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Agios Nikitas: 230 laiptelių iki paplūdimio

Libijos jūra + fantastiška ramybė – tai pietų Kretoje šalia Asterousios kalnų esantis Agios Nikitas. Tuo pačiu vardu pavadintas ir vienuolynas, ir šalia jo esantis paplūdimys. Patekti į pastarąjį galima tik vienu keliu – perėjus per vienuolyną ir nulipus 230 laiptelių.

Agios Nikitas vienuolyną dar XVI amžiuje įkūrė atsiskyrėliai iš netoli esančio Koudoumas vienuolyno. Iš pradžių jie gyveno urvuose, vėliau aplink ėmė statyti pastatus. Agios Nikitas cerkvės vienintelė siena datuojama 1640 metais. Cerkvė įrengta viename urvų, nuo kurio lubų pastoviai laša vanduo – tikima, jog jis yra šventas ir stebuklingas. Iš tiesų stebuklas, kad atšiaurame ir nepaprastai sausame Asterousios regione iš kalno sunkiasi vanduo. Nes aplink Agios Nikitas – visiška dykynė su skurdžia augmenija. O prie vienuolyno veši daug vandens reikalaujantys avokado ir netgi mango medžiai. Vienuolyne šiuo metu gyvena du atsiskyrėliai. Tik vienas iš jų save vadina vienuoliu, bet kaip vėliau pavyko išsiaiškinti ir jis kažkada turėjo šeimą. Pavyko susipažinti su Stelios – labai žingeidžiu 80 metų Agios Nikitas ramybės sergėtoju, kuriam buvo įdomu išgirsti apie pastarųjų 25 metų pasaulio įvykius, nes būtent tiek laiko jis jau nepalieka vienuolyno prieigų. Tik perėjus vienuolyną galima patekti į nepaprastai tyro vandens Agios Nikitas paplūdimį. Jis užburia savo ramybe ir tyrumu – nuostabi vieta, norint pajusti gamtos galias. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #paplūdimys #AgiosNikitas #susitikimaiKretoje #vienuolynaiKretoje #vienuolynasKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.