google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Ar atsigaus Agios Ioannis kaimas rytų Kretoje?

Trys. Tiek žmonių dabar pastoviai gyvena Agios Ioannis kaime pietinėje Thripti kalnų papėdėje rytų Kretoje. Dar visai neseniai, prieš mažiau nei 40 metų kaime buvo apie 400 gyventojų. Apie tai, kad čia virte virė gyvenimas byloja didelė mokykla, erdvi cerkvė ir daugybė tuščių akmeninių pastatų, kuriuos apžiūrinėdamas lengvai gali nustatyti, kur buvo taverna, kur kavinė, kur kokia nors parduotuvė, o kur – kažkieno namai. Į kai kuriuos galima įeiti ir pasižvalgyti, tik prieš tai reikia apsižiūrėti, ar tikrai saugu vienur ar kitur kišti savo nosį – ką gali žinoti, kuri pastato dalis neišlaikys vizito.

Gyventojai iš Agios Ioannis išsikėlė į Kretą atėjus turizmui: dauguma pasirinko gyvenimą pakrantėje išsiplėtusiame Koutsounari kurorte. Apie tris dešimtmečius kaimas tik tuštėjo, apleisti ir neprižiūrimi pastatai griuvo. Tol, kol nuošalia vietove, nuostabiais Thripti kalnų vaizdais susižavėjo iš didmiesčių atostogoms norintys ištrūkti graikai ir europiečiai. Vienas pirmųjų Agios Ioannis kaip nuošalios poilsio oazės potencialą įžvelgė graikas architektas Dimokritas Kalaitzakis, savo rankomis atstatęs kelis namus ir viename iš jų įkūręs roko ir džiazo muzikos barą „Route 55“. Paradoksas: tokio baro Kretos miestuose su žiburiu reikėtų ieškoti, o jis – vos trijų gyventojų kaime!

Išsamiau apie „Route 55“ galite paskaityti čia: https://goo.gl/DIfJsS. Pasak Dimokrito, kaimas nebus toks kaip anksčiau, bet jis turi labai daug šansų tapti išskirtiniu kalnų kurortu. Tą byloja ir nekilnojamo turto kainos: Agios Ioannis griuvėsių jau už grašius nenupirksi. Tad ką gali žinoti, gal o 10-20 metų kaimas klestės. Bent jau vasaromis. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretoskaimai #AgiosIoannis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.