google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Agios Georgios (šventojo Jurgio) cerkvė Komitades kaime

Atrodo, kad per 700 metų mažai kas pasikeitė nedidelėje Agios Georgios (šventojo Jurgio) cerkvėje Komitades kaime pietų Kretoje.

Tik tinkas kiek apibyrėjo ir freskos nubluko. O jas 1314 metais nutapė vienas garsiausių to meto bizantinio stiliaus ikonų ir freskų meistrų – Kretos dailininkas Ioannis Pagomenos, aktyviai dirbęs iki 1347 m. Jo ranka tapytų kūrinių religine tema galima rasti ir kitose cerkvėse salos vakaruose: Moni, Alikambos, Anidri, Kakodiki ir kituose kaimuose. Įdomiausia tai, kad niekas jų po penkiais užraktais nelaiko: į daugelį Kretos cerkvių kaip ir į šią galima patekti tiesiog pasukus raktą, paliktą duryse. Kiek sunkiau atrasti pačią cerkvę, bet, kaip sakoma, kas nori – tas randa. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #AgiosGeorgios #Komitades #Sfakia

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.