google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Agia Fotini cerkvė Avdou slėnyje

Keista ir netikėta, kad tamsiame 44 metrų gylio urve įkurta cerkvė yra skirta šventajai, kurios vardas išvertus iš graikų kalbos reiškia Šviesioji. Šventoji Fotini yra besilaukiančių moterų globėja. Tikima, kad negalinti pastoti moteris turi karštai melstis oloje esančioje cerkvėje ir gerti nuo urvo viršaus į didžiulę amforą lašančio vandens. Sakoma, tikinčios šventosios Fotini galiomis, pastoja ir visada pagimdo sūnus.

Istorija gi byloja, kad viduramžiais sunkiai pasiekiamame urve (tuomet į 760 metrų aukštyje Louloudaki kalne esančią olą nevedė joks kelias) buvo atsiskyrėlių moterų vienuolynas, dar XIX amžiaus pabaigoje jame gyveno viena vienuolė. Šiais laikais vos 35 km į pietryčius nuo Kretos sostinės Herakliono esanti Agia Fotini atgyja ketvirtą sekmadienį po Velykų – tuomet čia vyksta didelė šventė.

#manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #AgiaFotini #Avdou

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.