google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Griūnantis Achlada kaimas

Ko jau ko, o griuvėsių, kurie domintų archeologus, Kretoje netrūksta. Tačiau archeologams kol kas visai neįdomi Achlada – nedidelis kaimas, esantis apie 30 km į Vakarus nuo salos sostinės Herakliono. Dar prieš 50 metų čia virė gyvenimas, bet Kretą atradus turistams ekonomiškai sustiprėję Achlados gyventojai persikraustė arčiau Agios Pelagios paplūdimių – ten pastatė ne tik viešbučius poilsiautojams, bet ir namus sau. Achlada ištuštėjo.

Dabar joje gyvena praktiškai tiek pat žmonių kaip prieš 700 metų: Kretą valdžiusių venecijiečių archyvuose rašoma, kad Achlada – tai kaimas su 63 gyventojais. Dabar jų kaime liko gal ir mažiau, nors iki 1965-ųjų čia gyveno keli šimtai žmonių. Vaikštant po apleistus Achlados namus galima pamatyti ir pajausti, kaip jie čia gyveno. #manokreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #Kretoskaimai #Achlada #apleistikaimai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.