google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Paparaciams - ne!

Pričiupau! Kelis vakarus iš eilės su šuniu išėjęs į lauką spręsdavau galvosūkį, kodėl jis niekaip nerimsta: bėginėja, šniukštinėja, uostinėja – tarsi kažko ieško. Dabar ir pats pamačiau tą paieškų objektą. Ežys! Pietinis baltakrūtis Kretos ežys – mažesnis ir gerokai vikresnis už savo giminaitį iš lietuviškos šiaurės. Laksto po žolynus beveik kaip ožkutis po pievas. Bet fotografuotis irgi nemėgsta – riečiasi į kamuoliuką ir pukši.

Sutikęs tokį kaimyną prisiminiau kartą skaitęs, kad graikų ortodoksų cerkvė ežius yra pripažinusi šventais gyvūnais. Dėl jų poravimosi būdo! Dauguma žinduolių patinų apvaisina pateles iš nugaros, o ežiams taip poruotis trukdo spygliai, todėl jie susiglaudžia pilveliais. Viduramžiais Bizantijos ortodoksų hierarchams toks poravimosi būdas pasirodė labai žmogiškas, todėl ežiams buvo suteiktas ypatingas statusas, tuo pačiu draudžiant juos naikinti ir valgyti.


Beje, ežių valgytojų Kretoje būta ne tik gūdžiais viduramžiais, bet ir XX amžiuje. Apie tai esu rašęs čia: https://goo.gl/Snadio – tuomet Kretoje buvau sutikęs stambesnį, šiaurietišką ežį. #manokreta #atostogosKretoje #ekskurijosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Kretosgamta #Kretosgyvūnai #gyvunaiKreta #ežiai #ežys

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.