google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kaip gimsta 100 proc. natūrali kretietiška kosmetika?

„Migdolų žiedų prisirinkome eksperimentui: pažiūrėsime, kaip juos galime panaudoti, kokį eterinį aliejų galima išgauti iš šitų paprastų po visą Kretą dabar mirgančių laukinių žiedų, t.y. kaip juos galime panaudoti savo kosmetikos gamybai“, – mostelėjo ranka Janis Skrafnakis, įeidamas į seną savo senelių namą, kurį dabar pavertė 100 proc. natūralios kosmetikos „Evergetikon“ gamybinėmis patalpomis.

Vargu, ar būčiau pats kada nors suradęs tą fabrikėlį. Jis gerokai užslėptas Skalani kaime šalia salos sostinės Herakliono: be palydovo arba šeimininko, kuris baksteltų pirštu sunkiai surastumei reikiamas duris. Nebent kvapas atviliotų, nes jis juntamas iš toli. Tądien, kai Janis nusivedė mane ir kitus savo svečius į savo fabrikėlį, jo darbuotojai Zacharias ir Maria atsidarę visus langus gamino muilą. Iš pradžių nesupratau, kam jiems reikalingi respiratoriai. Bet kai mums užėjus į vidų jie ėmė maišyti naują porciją muilo formoms, suvokiau, kad be respiratorių ten ilgai neišbūsi: vos tik į alyvuogių aliejaus ir sodos tirpalo masę Marija šliūkštelėjo karčiųjų migdolų eterinio aliejaus pasklido toks stiprus kvapas, kad ne tik nosis, bet ir smegenys pradėjo čirškėti. Prieš gamybą Janis vėl davė paragauti alyvuogių aliejaus, kad dar kartą įsitikinčiau, jog savo kosmetikos gamybai naudoja maistui tinkamus produktus. „Kartojau ir kartosiu: negalima ant odos tepti to, ko negali valgyti“, – sakė jis, primindamas mūsų pokalbį, kurį užrašiau apybraižos „Kas skatina keliauti?“ trečioje dalyje (ją rasite čia: https://goo.gl/7m4Jdo). Ir tikrai: Janio fabrikėlyje teko ragauti ir bičių pikį, ir kretietišką raudonėlį, ir iš pačios alijošiaus šerdies išimtą želė pavidalo masę, ir iš migdolų riešutų išspaustą aliejų. Dar davė pauostyti koncentruoto rožių eterinio aliejaus, bet vos akimirkai, nes kvapas – svaiginančiai stiprus: vienam litrui tokio aliejaus pagaminti sunaudojama 350 kg rožių žiedlapių! Nemanau, kad būčiau turėjęs tokią ekskursiją, jei ne lietuvė Rima Lastauskas. Būtent jos vardas mane paskatino išgerti ne vieną kavo puodelį su Janiu, kai šis prasitarė, kad lietuvė – jo natūralios kosmetikos verslo partnerė (apie tai skaitykite ten pat: https://goo.gl/7m4Jdo). Dabar Kretoje susitikome visi kartu, nes Rima kartu su vyru Faustu ir dar dvejų metukų neturinčiu sūnumi Vilhelmu atvyko į Kretą gyvai susipažinti su Janiu ir pasirašyti bendradarbiavimo sutarties.

„Pernai ilsėjomės Kretoje ir užsukom į vieną nedidelę parduotuvėlę įsigyti kremo nuo saulės, – savo istoriją man pasakojo Rima. – Dairiausi tik natūralių kosmetikos produktų, nes ir pati tokius naudoju, ir ant savo vaiko odos netepsiu nežinia iš ko pagaminto kremo. Tai man pardavėja pasiūlė „Evergetikon“ kremą. Jį pristatė taip, kad abejonių neliko – nusipirkom. Išbandėm. Likom pakerėti! Grįžau namo į Švediją, ėmiau naršyti internete ir susiradau „Evergetikon“: parašiau Janiui, ėmėm bendrauti, gavau iš jo kosmetikos mėginių. Ir galiausiai mano užsibrėžtas tikslas savo internetinėje parduotuvėje prekiauti tik prancūziškos natūralios kosmetikos „Florihana“ produktais nuėjo šuniui ant uodegos: nusprendžiau prijungti „Evergetikon“. O paskui dėl pilno komplekto – ir lietuvišką natūralią kosmetiką „Uoga Uoga“, kuri ne mažiau kaip kitos dvi įdomi dėl natūralumo pamišusiems švedams“. „Villoeco“ – taip vadinasi Rimos internetinė kosmetikos parduotuvė, kurios bazė, kaip jau turbūt supratote, yra ne Lietuvoje, o Švedijoje, t.y. ten kur ir gyvena Rima su savo gražia šeima. Todėl nenuostabu, kad https://www.villoeco.se sukurta lietuvių ir švedų kalbomis – Rima labiausiai nusitaikiusi į šių dviejų šalių pirkėjus, nors taip pat visą produkciją pristato ir anglų bei rusų kalbomis. Todėl nenuostabu, kad atvykusi į Kretą Rima siekė su Janiu pasirašyti sutartį dėl „Evergetikon“ atstovavimo Lietuvai ir Švedijai (pasirašė, apie tai rašiau čia: https://goo.gl/9M4LMU). Todėl nenuostabu, kad Rima pavasarį „Evergetikon“ kosmetiką pristatys tradicinėje grožio industrijos parodoje „Pelenė 2018“ Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ balandžio 6-8 d., o rudenį – analogiškoje parodoje Švedijoje. Ledai pajudėjo: 100 proc. natūrali kosmetika „Evergetikon“ iš Kretos keliauja į Lietuvą bei Švediją. Ir ką gali žinoti: gal iš ten – po visą pasaulį. Labai džiaugiuosi, kad prie to prisidėjau. Janiui ir Rimai nuoširdžiai linkiu klestėjimo bei to paties užsidegimo, kuris verčia juos dalintis savo atradimais su kitais!

P.S. Parašiau šitą tekstą, perskaičiau jį ir supratau, kad bus tokių, kurie mane kaltins reklama. Tebūnie! Tikrai negaila reklamuoti produktų, kurie teikia gerą savijautą, o taip pat negaila reklamuoti žmonių, kurie su nepaprastu užsidegimu tais produktais dalijasi. Nes jie myli tai, ką daro.

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.