google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kas skatina keliauti? – 4 dalis. PROGOS ŠVĘSTI


Ko jau ko, o progų švęsti netrūksta. Šiandien Kretoje ir visoje Graikijoje – nedarbo diena, Švarusis pirmadienis, pirmoji didžiojo Velykinio pasninko diena. Sekmadienį buvo Didžiojo karnavalo diena, padėjusi tašką net dešimt dienų trukusioms karnavalinėms linksmybėms. Šeštadienį su žmona buvom vestuvėse, nes labai įsimylėję Nikas ir Maria jas šventė jau nuo Valentino dienos, o penktadienį stengėmės per atstumą su visa Lietuva džiaugtis valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejumi. Tą pačią vasario 16-ąją dar ir šuo džiaugsmingai amtelėjo, primindamas, kad pagal kinų kalendorių prasidėjo Šuns metai.

Ir praktiškai kiekviena šventė man – su pirmais kartais. Pirmąkart per vasario 16-ąją gavau sveikinimų iš Kretoje gyvenančių draugų ir bičiulių net keliomis kalbomis: graikų, anglų, rusų ir, be abejo, lietuvių. Buvo gera jaustis Lietuvos dalimi ir jos vardu priimti nuoširdžius sveikinimus. Pirmąkart buvau vestuvėse, kuriose nepažinojau ne tik besituokiančios poros, bet ir jųdviejų tėvų. Nes į vestuves pakvietė kumbaras, savotiškas graikiškas piršlys, kuris turi pareigas ne tik per tuoktuves, bet ir per visą sutuoktos poros gyvenimą. Todėl kumbaro pareigas per artimo draugo Niko tuoktuves su Maria pirmąkart prisiėmęs Takis turėjo ne tik teisę, bet ir prievolę pakviesti savo svečius. Taip pirmąkart atsidūriau prie kumbaro stalo ir pirmąkart sužinojau, kad kumbaro svečiai turi šokti savo šokį. Beje, pačios vestuvės kretietiškais masteliais nebuvo tokios didelės – vos 400 žmonių. Pirmąkart gyvenant Kretoje pavyko išsisukti nuo karnavalinių linksmybių. Kažkaip specialiai jų nevengiau, bet per daug į jas ir nesiveržiau (ką jau darysi, nepatinka man masiniai renginiai kaip ir masinės ekskursijos). Bet gyvenant Kretoje dar taip nebuvo, kad karnavalas manęs nebūtų užklupęs. Pamenu, važiavau į banką – atsidūriau karnavale. Nusiteikiau lipti į kalnus – atsidūriau karnavale. Prie Psiloričio kalnų ieškojau seno vienuolyno – atsidūriau karnavale. Graikijoje karnavaliniai renginiai tęsiasi dešimt dienų ir, atrodo, tereikia iškelti koją iš namų – ir tu jau karnavale! Nesėdėjom su žmona namie užsidarę, bet šįsyk karnavalas mus pasiekė tik per žiniasklaidą ir socialinius tinklus. O štai dabar pirmąkart Švarųjį pirmadienį pasitiksime ne Kretoje. Nes gavus Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko kvietimą švęsti valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų Atėnuose kilo idėja daugiau pakeliauti po žemyninę Graikiją, tad jau susikrovėm lagaminus ir lekiam... į Salonikus. Laukite tęsinio... ► Kitas apybraižos „Kas skatina keliauti?“ dalis rasite čia >>

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.