google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Alyvuogių aliejus

Koks alyvuogių aliejus yra pats geriausias? Tai bene dažniausiai užduodamas klausimas per mano ekskursijas po Kretą. O atsakymas – visada tas pats: geriausias alyvuogių aliejus – kretietiškas! Perkant jį rekomenduoju ragauti ir pasikliauti savo skonio receptoriais. Jei nėra tokios galimybės (perkant Kretoje iš ūkininko arba tavernoje taip būna retai), tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į spalvą ir informaciją etiketėje.

Šalto spaudimo būdu pagaminto alyvuogių aliejaus spalva yra tamsiai žalia. Ne geltona, ne oranžinė, ne salotinė, o tamsiai žalia. Nuosėdos ant butelio dugno – taip pat geras ženklas: tai reiškia, kad į butelius aliejus buvo supilstytas labai šviežias. Etiketėje be gražaus pavadinimo „extra virgin olive oil“ turi būti nurodyti du dalykai: kilmės šalis ir rūgštingumas. Idealu, jei etiketėje nurodomas konkretus ūkis arba regionas, kuriame aliejus pagamintas. Neturėtų būti blogai, jei kilmės šalimi nurodyta Graikija, daug šansų, kad jis gali būti iš Kretos. Pats prasčiausias aliejus – tik su nuoroda į išpilstymo vietą. Tai reiškia, kad toks produktas, vaizdžiai sakant, atlaisvintas nuo bet kokių kokybės įsipareigojimų.

Pamatykite skirtumą: kairėje – ką tik iš žalių, dar neprinokusių alyvuogių šalto spaudimo būdu išspaustas aliejus, dešinėje – pernai pagamintas alyvuogių aliejus. Po kelių savaičių po spaudimo pirmasis aliejus nusistovės – ant dugno atsiras nuosėdų: jis pasidarys toks pat skaidrus kaip antrasis, taip pat praras savo ypač intensyvų skonį, bet ne maistinę vertę. Todėl perkant šalto spaudimo alyvuogių aliejų (extra virgin olive oil) nereikia bijoti ant dugno būnančių drumzlių – jos nurodo, kad į butelius aliejus buvo supiltas labai šviežias. Daugelis graikų ką tik išspaustą aliejų ypač vertina, net turi specialų jam skirtą pavadinimą – αγουρέλαιο, lietuviškai galima būtų versti „žalias aliejus“. Beje, jo rūgštingumas būna iki 0,6 proc. Tad, vartokime kokybišką aliejų ir būkime sveiki!

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.