google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Patarimai keliaujantiems į Kretą LAPKRITIS 2020

Pirmas kartas turizmo istorijoje, kai kelionių organizatoriai pratęsia tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Kretą iki lapkričio vidurio! Graikija ir toliau lieka atvira poilsiautojams iš visos Europos, todėl skubu pateikti patarimų tiems, kas į Kretą planuoja atkeliauti LAPKRIČIO mėnesį:

Covid-19 naujienos

■ Sekite Covid-19 naujienas. Nuo lapkričio 3 d. Graikijoje įvedamas pusinis karantinas su komendanto valanda naktį nuo 00:00 val. iki 05:00 val. Kaukės privalomos visur, situacija nuolat keičiasi. Informaciją apie Covid-19 situaciją Kretoje pastoviai atnaujinu šiame MANO KRETOS puslapyje: www.manokreta.lt/covid-19-kreta-graikija – ten pat rasite nuorodų ir patarimų dėl PLF anketos pildymo ir pasiruošimo kelionei.
 

Kretos ruduo
■ Mėgaukitės Kretos rudeniu. Iki +20°C – jei nusiteiksite tokiai oro temperatūrai, permainingam debesuotumui ir stipraus lietaus šuorams, tuomet nebus jokių nusivylimų dėl oro, o kiekviena šiltesnė akimirka bus malonia staigmena. Vanduo jūroje irgi vėsta sparčiai, nors lapkričio gale dar galima iš jos tikėtis iki +18°C, tačiau reikia būti užsigrūdinus – po maudynių yra rizikos peršalti ant kranto.

 

Nusiteikite pažinimui
■ Nusiteikite pažintiniam poilsiui. Lapkritį kretiečiai renka alyvuoges, varo vynuoginę samanę, pirmąkart paragauja šiųmetinio derliaus vyno, renka šviežius žolynus (nes nuo drėgmės gausos sala sužaliuoja!), atidaro tik žiemą veikiančias tavernas ir pan. Lapkritis – nuostabus laikas pamatyti, patirti ir paragauti tai, ko neįmanoma įprastu atostogų sezono metu.

 

Pasiimkite šiltų drabužių
■ Nors lapkričio vakarais Kretoje dar įprastai sėdime lauko kavinėse (kai nelyja), bet jau ieškome užuovėjos ir gaubiamės šiltais megztiniais. Neperšlampamos striukės ir neperšlampami batai – privalomi garderobe, nes saloje kur kas dažnesnės liūtys, o ne lietūs.

Būkite budrūs vairuodami
■ Būkite atsargūs vairuodami.falto nusėdusios dulkės kartu su vandeniu pavirsta tepalu, kuris nepatyrusiam vairuotojui gali tapti nemalonia staigmena – ypač posūkiuose ir serpantinuose. Todėl Kretoje prie kelių stovi dvigubi greičio ribojimo ženklai: apatinis visada nurodo rekomenduojamą greitį lyjant lietui.

Tarkitės dėl žygių kalnuose
■ Samarijos tarpeklis uždarytas, o tai reiškia, kad ir kituose Kretos kalnų takuose gali būti rudeninių staigmenų nuošliaužų ir griūčių pavidalu. Tad pasirinkus vieną ar kitą taką pasivaikščiojimui kalnuose pasitarkite su vietovę žinančiu gidu ar ten gyvenančiu kretiečiu.

Nepramiegokite dienos
■ Nepramiegokite dienos. Kadangi Kreta yra arčiau pusiaujo, čia saulė greitai kyla ir greitai leidžiasi, o šviesus paros laikas – kasdien trumpesnis, todėl jei norite daugiau keliauti dieną nei naktį, kelkitės apie 6 val. ryto, kai švinta, nes 17 val. ateina tamsa.


Draugaukite su gamta
■ Draugaukite su gamta. Uodų jau reta, bet sugrįžta musės, o į patalpas veržiasi vorai ir juodieji šimtakojai. Pastarųjų šiukštu negalima traiškyti, nes nuo menkiausio prisilietimo paskleidžia itin nemalonų aštrų kvapą. Atradus tokį svečią geriau išnešti laukan ir palikti šventoje ramybėje – tegu tik nedvokia.

Dairykitės tinkamo apgyvendinimo
■ Dairykitės viešbučio arčiau miesto arba mieste. Nes kurortai dabar labai nurimę: kadangi ten gyvenančiųjų mažai, tuščios gatvės gali nuteikti ne itin maloniai. Plius didesnė tikimybė, kad miesto viešbučių kambariuose bus šildymas, kurio jau gali prireikti.

Turėkite grynųjų
■ Pasiimkite grynųjų eurų. Kreta, kaip ir visa Graikija – grynųjų pinigų kraštas. Mokėjimo kortele galima atsiskaityti miestuose ir didesniuose kurortuose – daug kur, bet ne visur! O pasukus kur nors į kalnus ir į kaimus, jūsų kortelė tebus plastiko gabaliukas.

Mes Kretoje, tad mielai padėsime susiplanuoti atostogas
■ Mudu su Jurgita esame ir būsime Kretoje: jei norite po salą pakeliauti su mumis (automobiliu ir/arba pėsčiomis), kreipkitės iš anksto ir rezervuokite dienas. Rašykite feisbuko žinute arba el. paštu manokreta@gmail.com – pasiderinsime, kada ir kur galėtumėt keliauti 🌞 🏖 🌊.

 

Kelionių paslaugos:
autonuoma, asmeninė kelionės, apgyvendinimas, atostogų planavimas

► Jei norite po salą pakeliauti su manimi kaip asmeniniu gidu, domintų autonuoma, apgyvendinimas ar visas atostogų planas, kreipkitės iš anksto: rašykite el. paštu manokreta@gmail.com 😉 📩

Turite klausimų? Parašykite žinutę
spauskite geltoną mygtuką esantį žemiau ⬇

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.