google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Patarimai keliaujantiems į Kretą RUGPJŪTIS 2020

Kraunatės lagaminus atostogoms Kretoje? Keletas MANO KRETOS patarimų tiems, kas planuoja į salą atvykti Rugpjūčio mėnesį:

Keleivio anketa

■ Pasiruoškite kelionei 📋 Užpildykite specialią atvykimo į Graikiją formą „Passenger Locator Form“ (PLF), pasiimkite kaukių skrydžiams ir viešnagei pačioje saloje. Jei kyla klausimų dėl minėtų anketų, kaukių ar Covid-19 situacijos Kretoje perskaitykite informaciją esančią čia: https://bit.ly/3f5Hscn
 

Paslaugos rugpjūtį
■ Užsakykite turizmo paslaugas iš anksto. Kuo anksčiau susiplanuosite atostogas (užsakysite ekskursijas, autonuomą, keliones į Santorinį ir pan.), tuo turėsite didesnį pasirinkimą ir neteks rinktis iš to, kas liko. Daugelis turizmo paslaugų teikėjų šiuo metu suteikia garantiją, kad už paslaugas iš anksto sumokėtas avansas bus pilnai sugrąžintas, jei dėl karantino ar ekstremalios situacijos Jūsų skrydžiai atšaukiami ir negalite atvykti į Kretą 👍 Tokią garantiją suteikia ir MANO KRETA visoms turizmo paslaugoms, kurias siūlome.

 

Žvaigždės
■ Skaičiuokite krentančias žvaigždes. Giedros rugpjūčio naktys Kretoje neįsivaizduojamos be meteorų (perseidų ir akvaridų) lietaus ✨ Astronomai sako, kad šiemet ryškiausiai krentančių žvaigždžių lietus bus matomas rugpjūčio 11-13 d. naktimis. Geriausia perseidus ir akvaridus akimis gaudyti toliau nuo gyvenviečių, kur nėra elektros šviesų. Žvaigždėtame danguke perseidais lis iki rugpjūčio 24 d.

 

Atsargiai kelyje
■ Būkite atidūs vairuodami 🚘 Nuo rugpjūčio 1 iki 15 d. į Kretos kelius plūsteli piligrimai: tikintieji graikų ortodoksai pėsčiomis eina į šventąsias vietas, laukdami vadinamųjų „vasaros Velykų“ – Dievo Motinai skirtos šventės, kuri yra antra pagal svarbą graikų ortodoksų religiniame kalendoriuje. Ji švenčiama rugpjūčio 15 d., kuri yra nedarbo diena visoje Graikijoje.

Saulė
■ Venkite ilgai kaitintis saulėje. Rugpjūtį Kretoje ji labai aštri: galite stipriai nudegti vos per pusvalandį. Todėl paplūdimyje būtinai pasirūpinkite šešėliu 🏖 Gerai nuo saulės apsaugo palmių lapų skėčiai, tačiau netgi gulint po jais oda pakeičia spalvą nuo saulės atspindžio iš jūros.

Pinigai
■ Turėkite grynųjų eurų, bet būkite pasiruošę atsiskaityti pavedimu 💸 Kreta, kaip ir visa Graikija – grynųjų pinigų kraštas, mokėjimo kortele galima atsiskaityti miestuose ir turistinėse vietose. Bet jei pasuksite kur nors į kalnus ir į kaimus, jūsų kortelė tebus plastiko gabaliukas. Tačiau jei planuojate užsakyti paslaugas internetu, būkite pasiruošę padaryti pavedimą.

Derybos
■ Nesiderėkite. Graikai ir kretiečiai derasi sudarinėdami tūkstantinius ir milijoninius sandorius, bet niekada neprašo kelių eurų nuolaidos ką nors įsigydami. Jų akimis tai nemandagu.


Drabužiai
■ Nesiimkite per daug drabužių. Jei neplanuojate vaikščioti kaip ant podiumo, negalite pasiimti daug bagažo ir nesibodite vakarais išskalbti prakaituotus marškinėlius, savaitei užtenka poros šortų ir 2-3 marškinėlių, nes skalbiniai Kretoje lauke išdžiūna per naktį.

Avalynė
■ Apsiaukite patogiai. Ypač jei planuojate aktyviai keliauti po salą ir palipėti į vieną kitą kalną ar pereiti tarpeklį, būtinai turėkite pranešiotus ir visą pėdą dengiančius batus 🥾 Jei ausitės naujus batus arba pasiimsite naujas nepranešiotas paplūdimio šlepetes, didelė tikimybė, kad Kretos karštyje nutrinsite pėdas.

Skėčiai nuo saulės
■ Venkite degintis po medžiaginiais skėčiais ⛱ Jie sudaro šešėlį, bet praleidžia saulės spindulius – galima stipriai nudegti. Kur kas geriau nuo saulės apsaugo palmių lapų skėčiai. Tačiau netgi gulint po jais oda pakeičia spalvą nuo saulės atspindžio iš jūros 💦


Apsauga nuo uodų
■ Pasirūpinkite apsauga nuo uodų. Prie viešbučių, kur daugiau gėlo vandens, uodų netrūksta (ypač naktį), be to, jie kitokie nei Lietuvoje – pastebimi tik tada, kai įkanda 🦟 Apsaugos nuo uodų priemonių galite įsigyti ir bet kurioje parduotuvėje Kretoje.

 

Kelionių paslaugos:
autonuoma, asmeninė kelionės, apgyvendinimas, atostogų planavimas

► Jei norite po salą pakeliauti su manimi kaip asmeniniu gidu, domintų autonuoma, apgyvendinimas ar visas atostogų planas, kreipkitės iš anksto: rašykite el. paštu manokreta@gmail.com 😉 📩

Turite klausimų? Parašykite žinutę
spauskite geltoną mygtuką esantį žemiau ⬇

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.