Oleino rūgštis

Kretos produktų nauda ir savybės. Oleino rūgštis. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai
Kretos produktų nauda ir savybės. Oleino rūgštis. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai

Kokie riebalai nesikaupia ant pilvo? Jei užduosite šį klausimą mitybos specialistui, jis bakstels pirštu į nesočiuosius riebalus – tuos, kuriuos dažnas iš mūsų žino kaip omega-3, omega-6 ir omega-9 riebalų rūgštis. Visos itin naudingos žmogaus organizmui. Ypač išskiriama polinesočiųjų riebalų rūgščių – omega-3 ir omega-6 – nauda, bet nepelnytai nutylima apie mononesočiąją riebalų rūgštį – omega-9, kuri kitaip vadinama oleino rūgštimi.

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad be oleino rūgšties žmogaus organizme nevyktų medžiagų apykaita, bet tik pastaruoju metu atkreipiamas dėmesys, kad oleino rūgštis didina gerojo cholesterolio lygį ir mažina blogojo cholesterolio, t.y. gerina širdies ir kraujagyslių būklę. Bet labai svarbus kitas aspektas: oleino rūgštis stabdo vėžinių ląstelių atsiradimą ir vystymąsi – tą įrodė naujausi tyrimai, prie kurių gerokai prisidėjo ir Kretoje esanti vienintelė mokslinė įstaiga specializuotai tyrinėjanti alyvmedžius ir alyvuogių aliejaus poveikį žmogaus organizmui – Chanijos mieste esantis alyvmedžių ir subtropinių augalų institutas.Ne veltui oleino rūgšties pavadinimas toks artimas lotyniškam alyvuogių pavadinimui ‘olea’: alyvuogių aliejus pasižymi oleino rūgšties gausa. Alyvuogių aliejuje jos gali būti iki 81 proc., tuo metu kai žemės riešutų aliejuje – iki 66 proc., saulėgrąžų aliejuje – iki 40 proc.

Pažymėtina, kad oleino rūgštis yra atspari didelei kaitrai, todėl ypač tyras alyvuogių aliejus – sveikas pasirinkimas gaminant maistą. Būtent dėl to „Kretos Skoniuose“ pristatydami savo alyvuogių aliejų rašome: ragaukite, gaminkite, mėgaukitės! Į sveikatą! Mūsų alyvuogių aliejaus iš Kretos galite užsisakyti čia: https://www.manokreta.lt/alyvuogiu-aliejus – pristatymas visoje Lietuvoje.

Parengta pagal JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) publikuotą mokslinių tyrimų medžiagą, skelbiamą pubmed.gov

Apie alyvuogių aliejaus, vynuogių sirupo (petimezi) naudingąsias savybes skaitykite kitose rubrikos „Nauda ir savybės“ straipsniuose. Alyvuogių aliejaus, žaliųjų ir juodųjų alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi, čiobrelių medaus galima užsisakyti, produktus pristatome į OMNIVA paštomatus. Visos prekės ir suformuoti rinkiniai išvardinti čia: https://www.manokreta.lt/kretos-skoniai

Patiekalų receptus, kuriuose naudojame alyvuogių aliejų, žalias ar juodas alyvuoges, vynuogių sirupą petimezi, čiobrelių medų rasite mūsų tinklaraštyje: https://www.manokreta.lt/kelioniu-zurnalas-sala/maistas

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.