Nemasinė, bet unikali archeologinė vietovė

Nemasinė, bet unikali archeologinė vietovė. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nemasinė, bet unikali archeologinė vietovė. Kaip paprastai Kretoje saugomos archeologinės vietovės, į kurias masiškai nesiveržia turistai: virvele vartelius užrišai – ir viskas, Mino civilizacijos laikus menantys 4000 metų griuvėsiai saugūs. Jokio dėdės kioske su bilietėliais, jokių grasinančių užrašų, jokių draudimų landžioti, čiupinėti ar netgi kasinėti.

Kažkam tai nebyli akmenų krūva, o kažkam – nepaprastas istorijas pasakojantys griuvėsiai. Tai – kapas, kuriame prieš 4000 metų buvo laidojami Kretoje kletėjusios Mino civilizacijos žmonės. Archeologai spėja, kad tai buvo kelių kartų šeimos kapas, nes jis buvo naudojamas pastoviai. Jame atkasti radiniai datuojami ir 2000, ir 1800, ir 1700, ir 1500 metais prieš mūsų erą.

Nemasinė, bet unikali archeologinė vietovė. Kamilari, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Pagrindinis archeologinės vietovės statinys

Pagrindinis iš akmenų sudėliotas kapo statinys – taisyklingo apskritimo formos. Net 7,65 m skersmens iš vidaus, sienų storis – iki 1,75 m, didžiausias išlikusios aukštis – 2,15 m. Įėjimas į kapą veda per angą, virš kurios padėtas įspūdingas masyvus 1,15×1,05 m akmuo. Bet prieš patenkant prie tos angos reikia pereiti kelis nedidelius kambarius – tarsi savotišką labirintą.

Archeologai spėja, kad kapas buvo išplėštas dar antikos laikais, nes kasinėjant jame nerasta nei papuošalų, nei indų. Vienas svarbiausių kapavietės radinių – molinė ratu šokančių žmonių statulėlė, bylojanti, kad ir minojiečių tradiciniai šokiai buvo labai panašūs į tuos, kuriuos kretiečiai išsaugojo iki mūsų dienų. Statulėlė saugoma Herakliono archeologijos muziejuje.

Įspūdį palieka ne tik statinio masyvumas ar jo amžius (kai jis buvo pastatytas, šiaurės europiečiai dar tik mokėsi kinkyti arklius), bet ir jo lokacija. Kapas stūkso pietų Kretoje netoli garsiųjų Mino civilizacijos Festos rūmų Mesaros lygumoje ant Grigori kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Tymbaki įlanką. Tiesa, turistai čia nelabai laukiami, nes surasti kapą ne taip jau paprasta: reikia žinoti, kur ir ko ieškoti. Bet kai randi, tereikia atsidaryti virvele užrištus vartelius.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Sudomino apšoma nemasinė archeologinė vietovė? Tokių Kretoje tikrai yra! Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.