Didžiausi salos migdolų sodai

Močiutė gliaudanti migdolus. Didžiausi salos migdolų sodai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Močiutė nedidelio kaimo gatvėje gliaudanti migdolus. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Didžiausi salos migdolų sodai Kretoje.

Taukšt plaktuku per kevalą ir še tau migdolas! Kiekvieną rugpjūtį Mirabelo regiono kaimai rytinėje Kretoje skamba nuo gliaudenamų migdolų tauškenimo. Nes čia – patys didžiausi salos migdolų sodai, nes čia nuo senų laikų moterys žino, kada kokius migdolus skinti ir kaip juos tinkamai išgliaudyti.

Migdolų sodai ir gliaudytojos gatvėse

– Kodėl Jūs viena? Pernai prie kiekvieno namo sėdėjo po močiutę su plaktuku rankose. Niekas jau nenori tuo užsiimti? – klausiu vienišos močiutės nedidelio kaimo gatvėje gliaudančios migdolus.

– Migdolų nėra, vaikeli, nėra migdolų, – mojuodama plaktuku man prieš nosį sako ji. – Kas antri metai šitaip: vienais metais daug, kitais metais – beveik nieko.

– Bet va Jūs turite! – bedu pirštu į pilną kibirą.

– Nes pati auginu ir žinau, kaip auginti, – vėl pamojuoja plaktuku močiutė.

– O kodėl gliaudot šitaip – su plaktuku? – klausiu.

– Yra prigalvota visokių gliaudymo aparatų, bet visi jie pažeidžia migdolo vaisių, o jei tą darai rankomis – va, kuo gražiausiai išgliaudai sveiką migdolą. Žinok, vaikeli, dėl to sveiki migdolai taip brangiai ir kainuoja, nes jie yra rankomis gliaudyti.

– Tai kiek uždirbsite? – smalsauju.

– Už kilogramą išgliaudytų migdolų gausiu 15 eurų. Ruošiu migdolus vestuvėms, vaikeli. Ne vieno kilogramo reikia. Imk, vaišinkis, – pakiša ji indelį su keliais riešutais.

Kažkaip nejauku imti tų, išgliaudytųjų, matant, kokio dydžio kibiras močiutės dar laukia, ir žinant, kiek laiko užtrunka kiekvieno išgliaudymas. Bet močiutė užsispyrusiai prašo paimti. Pastebiu vieną perskeltą, tą ir paimu.

– Imk dar! Ką čia vieną paėmei! – ragina taip atkakliai, kad suprantu: jei nepaimsiu, gausiu tuo plaktuku per galvą. Paimu kelis. Dar ir kartu su manimi keliaujančius paraginu pasivaišinti. Močiutė lieka patenkinta.

– O kodėl ji gliaudo riešutus gatvėje, o ne namie? – klausia manęs bedrakeleiviai. Hm, geras klausimas, pagalvoju, bet tikslaus atsakymo į jį nežinau. Gal čia savotiška sena tradiciška bendravimo forma? Gal noras save parodyt ir į kitus pažiūrėt? Nors greičiausiai – kur kas pragmatiškesnis atvejis kaip ir viskas Kretoje: kam šiukšlinti namie, jei tokį nešvarų darbą galima atlikti gatvėje.

Norėtumėte patys patirti tokių pat įspūdžių keliaudami Kretoje, asmeninėje ekskursijoje su MANO KRETA? Jeigu taip – susiekite dėl patyriminės išvykos su Audriumi, atsiųskite savo užklausą >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.