Mezginių istorija

Mezginių istorija. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Mezginių istorija. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ar gali kokią nors istoriją papasakoti Kretos tavernoje ant stalo atneštas krepšelis su duona? Pasirodo, gali… Štai tokia mezginių istorija.

– Kokia graži nertinė servetėlė! Retai kur gausi šitaip patiekiamą duoną, – garsiai nusistebėjo mano žmona, kai vienoje tavernoje prie Psiloričio kalnų ant stalo atkeliavo duona su stalo įrankiais (beje, ten pat teko bendrauti ir su laukinių žolių žinove Vasiliki).

– Gražu, ar ne? Ir man patinka! – žvitriomis akimis nusišypsojo virtuvei vadovaujanti Eleni. – Tik va kiek gėda prisipažinti, kad iš šiukšlyno ją ištraukiau. Atbėga anądien mano sesuo Dina ir sako: „Klausyk, tie mūsų pasimirusios kaimynės giminaičiai krūvą gerų daiktų prie šiukšlyno paliko. Sakiau, kad nemestų, palauktų, kol mudvi ateisim. Bet jie neva skubėjo, tai viską prie šiukšlių konteinerių sukrovė ir išlėkė. Einam pasiimsim, kol dar į sąvartyną neišvežė“.

Ką pagalvos žmonės?

Ojetau, galvojau, kaip čia dabar atrodys, kaip mes abidvi po šiukšlyną kuisimės! Bet kai pamačiau, ką jie išmetė, nusispjoviau į viską. Ta mūsų 90-metė kaimynė per savo gyvenimą tiek visokių grožybių savo rankomis buvo prinėrusi, bet jos vaikams nieko nereikėjo. Jie išmetė ir jos nėrinius, ir jos senus medinius baldus – tokius, kokių net antikvariate galbūt nerastum. Surinkom abidvi viską su Dina ir prikėlėm antram gyvenimui. Gera ta mūsų kaimynė buvo, kažkaip net malonu, kad jos rankdarbiai dabar kartu su mumis.

Apskritai visa mūsų taverna apstatyta ir dekoruota daiktais, kurių kažkam kažkada nereikėjo. Kaip matai, dauguma jų – ne kažkokie plastikiniai vienkartiniai blizgučiai. Nesuprantu žmonių: gerus daiktus į šiukšlynus mėto, o moka pinigus už plastiką ir popierių iš visokių ‘ikėjų’. Bet turbūt čia nieko nepakeisi…

Greičiausiai daugelyje kaimų, miestų ir miestelių yra mezginių, kurie galėtų pasidalinti savo istorija.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.