google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Margarites keramikų kaimas

Archeologai sako, kad keramikiniai indai Margarites kaimo teritorijoje buvo gaminami dar Mino civilizacijos laikais! Bėgant šimtmečiams keramikai apsistodavo čia dėl ypatingo molio, kuris iš tiesų labiau panašus į birų juodžemį. Kaip sako keramikai, iš jo pagaminti indai „kvėpuoja“: juose supiltas vanduo išlieka gaivus net paliktas saulėje.

Margarites gyventojai išsaugojo gilias keramikinių indų gamybos tradicijas. Kretoje prasidėjus turizmui kaimas patraukė ne tik salos svečių, bet ir kitų  keramikų iš viso pasaulio dėmesį. Todėl dabar atvykus į Margarites galima atrasti ne tik tradicinių, bet ir naujų formų ieškančių keramikų  dirbtuvių. Vieną iš jų – „E+A ceramics studio“ – yra įkūrusi lietuvė Ema ir kretietis Aris. Beje, jų darbų iš Margarites kaimo galite įsigyti ir  internetu: eaceramicstudio.com
 

Atvykus į Margarites ir pasidairius po keramikų dirbtuvėles pagrindinėje kaimo gatvėje, rekomenduočiau pasukti į šonines gatveles – jos senos, išsaugojusios venecijietiškos architektūros detalių. Kaime yra kelios cerkvės su gilia istorija: pavyzdžiui, šv. Jono Evangelisto cerkvės freskos datuojamos 1383 metais. Visos cerkvės kaime atidarytos, į jas galima įeiti. Plius pasiklauskite, kaip nueiti iki vienuolyno, jis kiek ant kalniuko kaimo pakrašty, bet labai gražus, skęstantis žieduose.

Vienuolyną įkūrė venecijiečių Dandolų šeima XV amžiaus pabaigoje. Šeimo kryžiaus simbolis, iškaltas akmenyje išlikęs lig šiol ir gerai pastebimas prie vienuolyno vartų. Vienuolynas buvo skirtas moterims, bet turkų okupacijos laikais dėl dažnų užpuolimų ir grobimų, vienuolės jį paliko. Vėliau vienuolynas buvo perduotas Karakalo vienuolynui, esančiam Švento Atono kalno monistinėje respublikoje, ir tapo vyrų vienuolynu. XIX amžiaus pradžioje 6 metus jame gyveno šventasis Gedeonas, vienuolis iš Larisos (centrinė Graikija) – osmanų okupantų jis buvo nužudytas 1818 metais ir palaidotas vienuolyno cerkvėje. Todėl vienuolynas vadinamas Kristaus Išganytojo ir šventojo Gedeono vienuolynu.

 

Paskutiniu vienuolyno gyventoju buvo tėvas Kalinikas, po kurio mirties vienuolynas kelis metus buvo apleistas, bet 1998 metų rudenį Margarites popo iniciatyva prasidėjo vienuolyno atstatymo darbai. Augalais besidomintis kaimo popas pavertė vienuuolyną nedideliu botanikos sodu – daabr jį puošia gėlynai ir egzotiški augalai. Po pasivaikščiojimo po keramikų kaimą nepaprastai gera prisėsti atsipūsti riešutmedžio šešėlyje prie vienuolyno cerkvės arba pasigrožėti Margaritės panorama nuo terasos ant stogo.

■ MANO KRETOS pasiūlymas
Viešnagę Margarites keramikų kaime galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu, taip pat kviečiu jį aplankyti su asmenine MANO KRETOS ekskursija. Pasirinkite kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.