Lentas

Lentas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Lentas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Šaltinis, kurio vanduo padeda gydyti virškinimo ir kraujotakos ligas, trykšta šalia Lentas įlankos pietų Kretoje. Unikalios mineralinės sudėties Lentas šaltinio vandenį salos gydytojai rekomenduoja gerti ypatingai tiems, kas turi problemų dėl vidinio kraujavimo ir kraujo krešėjimo.
Sakoma, kad į šią vietovę gydytis buvo atplaukusi pati Egipto faraonė Kleopatra. Legenda teigia, kad atvykdama čionai ji atsigabeno tris Afrikos gyvūnus – liūtą, krokodilą ir dramblį. Kleopatra taip susižavėjo šia vieta, kad išvykdama į Egiptą paliko visus tris saugoti Lentas. Įsižiūrėkite į nuotrauką: pusiasalis, prie kurio prisiglaudęs tokio paties pavadinimo kaimas, tikrai panašus į gulintį liūtą, nuo kaimo į kairę kalnagūbriai primena krokodilą, o dramblio pavidalo kalnas yra šiaurinėje pusėje, jis į šią nuotrauką netilpo.

Kleopatra išties galėjo lankytis Lentas, nes čia romėniškuoju periodu klestėjo didžiulis miestas – Levena. Jis buvo pagrindiniu romėniškosios Kretos sostinės Gortynos uostu. Gydomosios vietinio šaltinio galios jau buvo žinomos tais laikais, todėl Levinoje buvo įkurta medicinos ir gydymo dievui Asklepijui skirta šventykla ir gydyklos. Iki šių dienų yra išlikę šio komplekso griuvėsiai, datuojami IV mūsų eros amžiumi. Komplekso didybę byloja išlikusios marmurinės kolonos ir romėniškoji mozaika.

Bet dar prieš senovės romėnų invaziją į Kretą, Lentas buvo svarbus salos uostas: archeologų radiniai liudija, kad jo gyventojai Mino civilizacijos laikais prekiavo ir bendravo su senovės egiptiečiais.

Lentas pavadinimo kilmė

Tiek Levenos, tiek Lentas pavadinimai kildinami iš žodžio „liūtas“: Levena kilo iš finikiečių „lavi“, o Lentas – iš graikų „leondas“. Dabar tas liūtas saugo nedidelio kurorto ramybę. Jis kaip magnetas traukia menininkus: čia dažnai vyksta tapytojų plenerai. Taip pat vietovę pamėgę praktikuojantys jogą ir meditaciją, jie sako, kad kurorto apylinkės turi didelį pozityvų energetinį krūvį. Juk ši vieta yra vakarinis vadinamojo kretietiško Bermudų trikampio kampas.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Toliau nuo turistinio šurmulio? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.