google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE
Kretos sala padalinta į keturis regionus, todėl kiekviename jų išskyriau po penkias daugiausiai dėmesio sulaukiančias vietas. Retimno regione: Preveli palmių paplūdimys, Margarites keramikų kaimas, Arkadi vienuolynas, Retimno senamiestis ir Argyroupolio šaltiniai. Skaitykite ir apie kitas Kretos lankytinas vietas:

RETIMNO (Rethymno) regionas: lankomiausių vietų TOP 5

Taip jau susiklostė, kad Retimno regione labiau lankomos tos vietos, kurios atskleidžia kretiečių buitį ir būtį. Tai – tradiciniai kaimai bei salos istoriją formavę vienuolynai. Vykstantiems į Kretą atostogauti visada patariu nusiteikti bendrauti su vietiniais gyventojais. O Retimno regione – ypač!

Jei sustojote kokiame nors kaime, šypsokitės ir sveikinkitės su jo gyventojais (tai kas, kad juos matote pirmąkart, juk ir Lietuvos kaime visi vieni su kitais sveikinasi). Jei kas nors Jus kviečia į savo namus, užsukite. Jei paaiškėja, kad tie namai – parduotuvėlė, pagirkite šeimininką už jo išmonę. Jei kas nors vaišina vynu ar sūriu, ragaukite.  Ir patys prašykite ragauti, nes kaip galima pirkti sūrį ir vyną jo neragavus! Žodžiu, bendraukite. Pajauskite kretietišką svetingumą keliaudami po Retimno regioną!

Preveli paplūdimys

Pats lankomiausias pietų Kretos paplūdimys, kasmet sutraukiantis tūkstančius turistų. Juo baigiasi įspūdingas Kisiano tarpeklis, kurio dugnu bėga Megas Potamos upė. Jos krantai natūraliai apaugę kretietiškomis datulinėmis palmėmis, jų lapai meta jaukų šešėlį, todėl pasivaikščioti po mišką smagu karštomis vasaros dienomis. Upės žiotyse ant paplūdimio natūraliai susiformavusi gana didelė gėlo vandens užtvanka –  tarsi ežeras, kuriame galima nusiplauti druską po maudynių jūroje. Preveli palmių paplūdimys kaip magnetas traukia įsimylėjelius, nes ant kranto stūkso širdies formos uola, prie kurios tiesiog būtina nusifotografuoti!

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai su išsinuomotu automobiliu, pravažiuojant Kourtaliotiko (liet. Kurtaljotiko) tarpeklio kraštu, pakeliui užsukant į Preveli vienuolyną, Plakias kurortą ir šalia jo esančius tradicinius kaimus. Tik reikia turėti omeny, kad nėra galimybės privažiuoti iki pat palmių paplūdimio, iki jo reikia arba eiti per Kourtaliotiko tarpeklį, arba nulipti stačia uola nuo aukštutinio Preveli vienuolyno.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Kelionė į Preveli palmių paplūdimį gali būti vienu iš Jūsų atostogų maršrutų. Daugiau apie maršrutus sužinosite čia >>

Margarites keramikų kaimas

Margarites keramikai

Archeologai sako, kad keramikiniai indai Margarites kaimo teritorijoje buvo gaminami dar Mino civilizacijos laikais. Bėgant šimtmečiams keramikai  apsistodavo čia dėl ypatingo molio, kuris iš tiesų labiau panašus į birų  juodžemį. Kaip sako keramikai, iš jo pagaminti indai „kvėpuoja“: juose  supiltas vanduo išlieka gaivus net paliktas saulėje. Margarites gyventojai išsaugojo gilias keramikinių indų gamybos tradicijas. Kretoje prasidėjus turizmui kaimas patraukė ne tik salos svečių, bet ir kitų keramikų iš viso pasaulio dėmesį. Todėl dabar atvykus į Margarites galima atrasti ne tik tradicinių, bet ir naujų formų ieškančių keramikų dirbtuvių.

■ Kaip geriausia aplankyti? Su ekskursija. Nes tik taip sužinosite turtingą kaimo istoriją, užsuksite į venecijietiškos architekūros perliukus slepiančias mažas gatveles ir apsilankysite ne atsitiktinių, o  unikaliais gaminiais garsėjančių keramikų dirbtuvėse.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Viešnagę Margarites keramikų kaime įtraukiu į savo asmenines ekskursijas. Per ją susipažįstame su keramikais, kuriančiais kaimo istoriją. Jei norėtumėt aplankyti keramikų kaimą kartu su manimi, kreipkitės el. paštu manokreta@gmail.com arba spauskite čia >> 

Arkadi vienuolynas, Arkadijaus vienuolynas Moni Arkadiou

Arkadi vienuolynas

Lygumoje tarp senųjų ąžuolų ir pušų giraičių, alyvmedžių ir vynmedžių sodų stūkstantis Arkadi vienuolynas yra tapęs kretiečių laisvės simboliu. Būtent čia prasidėjo garsusis 1866 metų kretiečių sukilimas prieš Osmanų imperijos okupaciją. Tačiau turkai metė milžiniškas pajėgas sukilimui malšinti: 1866 m. lapkričio 7 d. šturmą žiauriai išžudė tarp Arkadi sienų pasislėpusius kretiečius. Dalis moterų su vaikais žuvo sprogus vienuolyno ginklų sandėliui. Tragedija į Graikijos istoriją įėjo Arkadi genocido pavadinimu ir tapo vienu iš lemiamų veiksnių kovoje už Kretos laisvę. Iki šių dienų Arkadi vienuoliai saugo tragedijos atminimą, tuo pačiu supažindinami svečius su kur kas gilesne tūkstančio metų vienuolyno istorija.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai arba su ekskursija. Lankantis Arkadi vienuolyne jo istoriją ir svarbą galima sužinoti iš aiškiai išdėstytos informacijos lankstinuke, kurį galima pasiimti prie įėjimo. Norintiems sužinoti daugiau apie Arkadi vienuolyną, reikėtų į jį keliauti su gidu.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Sustojimas Arkadi vienuolyne gali būti viename iš Jūsų atostogų maršrutų. Daugiau apie mano siūlomus GoogleMaps maršrutus sužinosite čia >>

Argyroupolis, Argyroupolio šaltiniai ir kriokliai, senoji Lappa

Argyroupolio šaltiniai

Vandeningiausia Kretos vieta: čia iš kalnų garma vanduo net per pačius sausringiausius metus. Prieš daugiau nei du tūkstantmečius šioje vietoje klestėjo  antikinis miestas Lappa, kurį pagal legendą įkūrė Mikėnų karalius  Agamemnonas. Ypatingą įtaką miestas įgijo Romos imperijos valdymo metais – tuomet jis pretendavo tapti Kretos sostine. Todėl aplink  Argyroupolį gausu romėniškojo periodo griuvėsių, nors daugelis turistų į šią vietovę traukia ne dėl jų, o dėl malonios gaivos, kurią skleidžia Argyroupolio šaltiniai. Šalia jų įsikūrusios tavernos siūlo paragauti šviežios gėliavandenės žuvies – upėtakių ir eršketų, o taip pat kretietiškų patiekalų.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai arba su ekskursija. Savarankiškai – jei norite pasimėgauti šaltinių skleidžiama vėsa ir tradiciniu maistu tarp vandens įsikūrusiose tavernose. Su ekskursija – jei norite atrasti tas vietas, kurių dažnai nepastebi atkeliavusieji be gido.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Sustojimą prie Argyroupolio šaltinių įtraukiu į savo asmenines ekskursijas. Jei norėtumėt apsilankyti Argyroupolyje kartu su manimi, kreipkitės el. paštu manokreta@gmail.com arba spauskite čia >> 

Retimnas, Rethymno, Rethymnon, Retimno senamiestis, Rimondi fontanas

Retimno senamiestis

Daug kas sako, kad trečias pagal dydį Kretos miestas Retimnas – tai sumažinta Chanios kopija. Taip, Iš pirmo žvilgsnio Retimno senamiestis palieka tokį įspūdį, bet akylesnis architektūra besidomintis keleivis greitai pastebi, kad Retimne venecijietiškas paveldas persipina su Renesanso epochos įtaka, o taip pat – su vėlesniuoju Osmanų imperijos palikimu. Jaučiama ir čia gyvenusių graikų aristokratų, ir pabėgėlių armėnų, ir mieste gyvenusių žydų įtaka. Retimno senamiesčio gatvelėmis reikia vaikščioti iš lėto, atkreipiant dėmesį į archiektūrines detales. Jos atskleidžia spalvingą miesto istoriją, kurią šiais laikais šviežiomis idėjomis pildo Graikijos ir kitų šalių jaunimas. Prie Retimno yra įsikūrę didieji Kretos universiteto rūmai, tad mieste nuolat juntamas veržlus studentiškas šurmulys.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai atvažiavus į Retimną išsinuomotu automobiliu arba autobusu. Turėdami bendrą informaciją apie miestą lengvai rasite visas Retimno lankytinas vietas, o pakeliui į jas paklaidžiosite jaukiomis senamiesčio gatvelėmis.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Viešnagė Retimne gali būti vienu iš Jūsų atostogų maršrutų. Daugiau apie maršrutus sužinosite čia >>

Skaitykite ir apie kitas Kretos lankytinas vietas:
#AudriusManoKreta #lankytinosvietosKretoje #lankomiausiosvietosKretoje #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijos #ekskursijosKretoje #Kreta #Kretoje #eksursijos #gidas #Preveli #Prevelipaplūdimys #palmiųpaplūdimys #Arkadi #Arkadivienuolynas #Margarites #Margariteskeramikųkaimas #Kretoskeramika #Argyroupolis #Argyroupoliošaltiniai #Retimnas #Rethymno  #Retimnosenamiestis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.