google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE
Kretos sala padalinta į keturis regionus, todėl kiekviename jų išskyriau po penkias daugiausiai dėmesio sulaukiančias vietas. Chanijos (Chanios) regione: Balos lagūna, Samarijos tarpeklis, Chanijos senamiestis, Elafonissi paplūdimys ir Kournas ežeras. Skaitykite ir apie kitas Kretos lankytinas vietas:

CHANIJOS (Chanios) regionas: lankomiausių vietų TOP 5

„Pripažinkite: Chanijos regionas – pats gražiausias Kretoje“, – kartą pasakė man vienas  Kretos gerbėjas. „Prieš 10 metų laikiausi tokios pat nuomonės, – atsakiau jam, – bet kuo daugiau keliavau po salą, tuo labiau įsitikinau:  visa Kreta yra nuostabi!“ Taip, daugumai meilė Kretai prabunda būtent čia, Chanios regione. Nes jis įspūdingas nepakartojamais Baltųjų kalnų peizažais ir vaizdingomis jūros pakrantėmis. Patrauklus lengvai pasiekiamų paplūdimių įvairove ir puikiai išvystyta turizmo  infrastrūktūra. Tad ar pasiruošę ilsėtis Chanios regione?

Balos lagūna

Labiausiai fotografuojamas paplūdimys Kretoje. Pakeriantis savo laukiniu grožiu, mirguliuojančiais jūros mėlio atspalviais, po kojomis girgždančiu  smulkiu smėliu ir rausvais potėpiais kranto liniją nudažančiomis  kriauklelių duženomis. Neįmanoma likti abejingam tam grožiui, kuris atsiveria žvelgiant nuo Gramvusos (Gramvousa) pusiasalio, Imeri Gramvusos salos arba Tigani kyšulio. Juk ne veltui čia per medaus mėnesį su savo jachta buvo užsukę Jungtinės Karalystės princas Čarlzas su princese Diana.
 

■ Kaip geriausia aplankyti? Su ekskursija. Kretos kelionių operatoriai organizuoja ekskursijas autobusu iki Kissamos uosto, iš kur su laiveliu plaukiama į Balos lagūną užsukant į Imeri Gramvusos salą. Galima iki Gramvusos pusiasalio galo važiuoti ir automobiliu, bet to nepatariu daryti dėl itin blogo kelio.

MANO KRETOS pasiūlymas. Viešnagę Balos lagūnoje įtraukiu į savo asmenines dviejų dienų ekskursijas po vakarinę Kretą (dėl tokios ekskursijos rašykite man el. paštu manokreta@gmail.com) arba galiu Jus ten nukreipti sudarydamas atostogų planą. Daugiau apie tokio plano sudarymą sužinosite čia >>

Samarijos tarpeklis Samaria gorge

Samarijos tarpeklis

Ilgiausias  pėsčiomis pereinamas tarpeklis Europoje, aplink kurį 1962 metų įkurtas Samarijos nacionalinis parkas, globojamas UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ (The Man and the Biosphere Programme, MAB). Nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos juo kasdien pereina tūkstančiai turistų pasigrožėti fantastiškais Baltųjų kalnų peizažais ir išmėginti savo jėgas. Ėjimo distancija – apie 16 km, kelyje užtrunkama 4-7 valandas.

■ Kaip geriausia aplankyti? Su ekskursija. Kretos kelionių operatoriai organizuoja ekskursijas autobusu iki Omalos plokščiakalnio, iš ten nusileidžiama iki Samarijos tarpeklio apačios ir einama pėsčiomis iki Agii Roumeli kaimelio salos pietuose. Iš Agii Roumeli keliautojai su keltu plukdomi į Chora Sfakion arba Sougia kaimus, kuriuose laukia autobusai, parvežantys atgal į viešbučius. Norint Samariją įveikti savarankiškai atvykstant į Omalos su išsinuomotu automobiliu, reikia susiplanuoti sugrįžimą prie automobilio arba nusiteikti pereiti tarpeklį pirmyn ir atgal

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Žygis pėsčiomis per Samarijos tarpeklį gali būti Jūsų atostogų plane. Daugiau apie tokio plano sudarymą sužinosite čia >>

Elafonisi paplūdimys, Elafonissi island, ekskursija į Elafonisi

Elafonisi paplūdimys

Rožinio smėlio rojus. Seklus didelis smėlio paplūdimys, kurio skaidriuose  turkio spalvos vandenyse gausu smulkių rausvų kriauklelių. Plati smėlio  juosta pereina į uolėtą kyšulį, kuris atrodo kaip atskira sala – iki jo  brendant per vandenį galima nueiti pėsčiomis. Kyšulys ir jo prieigos saugomos „Natura 2000“ programos. Paplūdimys lengvai privažiuojamas, todėl kaip magnetas traukia tiek turistus, tiek pačius kretiečius. Čia dažnai vėjuota, todėl į Elafonissi traukia ir jėgos aitvarų bei burlenčių sporto mėgėjai. Dėl paplūdimio seklumo čia ideali vieta mokyti vaikus plaukioti ir nardyti.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai su išsinuomotu automobiliu. Asmeniškai man kelias iki Elafonisi paplūdimio kur kas įspūdingesnis už patį paplūdimį. Juolab  galima atvažiuoti vienu keliu šalia Topolios tarpeklio, o grįžti kitu, vingiuojančiu vakarine Kretos pakrante. Keliaujant savarankiškai nereikia taikytis prie didelės žmonių grupės, pakeliui galima sustoti ten, kur norisi, ir užtrukti vienur ar kitur tiek, kiek norisi.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Kelionė į Elafonissi paplūdimį gali būti vienu iš Jūsų atostogų maršrutų. Daugiau apie maršrutus sužinosite čia >>

Kournas Kurno ežeras, ekskursija prie Kourno

Kournas ežeras

Vienintelis natūralus vasarą neišdžiūnantis gėlo vandens ežeras Kretoje, iš  pietinės pusės įrėmintas Baltųjų kalnų šlaitais. Dėl savo ekosistemos  unikalumo Kournas įtrauktas į „Natura 2000“ apsaugos programą. Ežere  prieglobstį atradusios Gaikijoje retos žuvų, varliagyvių, driežių, vėžlių ir paukščių rūšys, todėl vykstant migracijai ar nerštui  draudžiama ežere maudytis, plaukioti vandens dviračiais arba baidarėmis. Bet draudimai – neilgalaikiai, nes pasiplaukiojimas po Kourną – viena  smagiausių atrakcijų čia atvykus.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai su išsinuomotu automobiliu, įtraukiant Kournas ežerą kaip vieną iš kelių stotelių kelionėje po Chanios regiono rytinę dalį.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Sustojimas prie Kournas ežero gali būti viename iš Jūsų atostogų Kretoje maršrutų. Daugiau apie maršrutus sužinosite čia >>

Chanija, Chania, Chanijos senamiestis, Kretos Venecija

Chanijos senamiestis

Venecija Kretoje. Tik nėra kanalų. Nepaisant salą niokojusių karų ir sukilimų Chania išsaugojo stulbinančią venecijietišką architektūrą, kurios simboliu tapo senojo uosto švyturys. Daugiau kaip 400 metų, nuo 1209 iki 1669 metų, Kreta priklausė Venecijos Respublikai. Daugelis gatvių čia – beveik tokios pat, kokios buvo prieš 400 ar 600 metų! Kavinukėmis, užeigomis, parduotuvėlėmis, juvelyrų ir menininkų dirbtuvėmis pripildytas Chanios senamiestis apgaubia magiškai jaukia atmosfera, iš kurios nesinori ištrūkti. Čia galima vaikščioti ir vaikščioti kaskart atrandant vis kažką naujo.

■ Kaip geriausia aplankyti? Savarankiškai atvažiavus į Chanią išsinuomotu automobiliu arba autobusu. Nes tik taip pajausite nepakartojamą Chanios senamiesčio dvasią. Jei norite gido po miestą, rekomenduočiau jį susirasti vienoje iš daugelio Chanios kelionių agentūrų arba iš anksto internetu.

■ MANO KRETOS pasiūlymas. Į Chanios senamiestį galime užsukti keliaudami po vakarinę Kretą. Jei norėtumėt aplankyti Chanią kartu su manimi kaip asmeniniu gidu, kreipkitės el. paštu manokreta@gmail.com arba spauskite čia >> 

Skaitykite ir apie kitas Kretos lankytinas vietas:
#AudriusManoKreta #lankytinosvietosKretoje #lankomiausiosvietosKretoje #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijos #ekskursijosKretoje #Chania #Chanijosregionas #Baloslagūna #Balos #Gramvousa #Gramvusa #Samarijostarpeklis #Samaria #Chanijossenamiestis #Elafonissi #Elafonissipaplūdimys #Elafonisi #Elafonisipaplūdimys #Kurnas #Kurnoežeras #Kournas #Kournosežeras

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.