Kretos prisilietimai

Kretos prisilietimai. Ypatingų muzikos instrumentų dirbtuvėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Ypatingų muzikos instrumentų dirbtuvėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretos prisilietimai arba kaip aklam žmogui parodyti Kretą?

„Atkeliaujame penkiese, tarp mūsų – neregys istorijos studentas, todėl būtų šaunu, jei ekskursijos akcentai būtų ne vien kvapą gniaužiantys vaizdai: kvapai, garsai, skoniai domina ne ką ne mažiau,“ – parašė man Mindaugas, kuris kartu su savo drauge Urte suorganizavo atostogas ne tik sau, bet ir jos neregiui broliui Grigui bei jųdviejų tėvams.

Unikalios patirties diena

Ekskursiją pradėjome nuo pusryčių prie tradicinės Retimno kepyklos, su graikiška kava ragaudami šviežius ryto pyragėlius. Tada aplankėme kretietiškos lyros gamintojo Manolio Stagakio dirbtuves, leidomės į siauruosius Mino civilizacijos kapus ir daug bendravome su Margarites kaimo keramikais, kurių gaminiai gali papasakoti istorijas net ir nieko nematančiam žmogui. Kelionė baigėsi prie šimtamečio platano medžio kretietiškoje tavernoje ragaujant tradicinius patiekalus.

Meluočiau, jei sakyčiau, kad per šią ekskursiją nesijaudinau: jei įprastai keliaudamas padarau dešimtis nuotraukų, po šios ekskursijos neturėjau nė vienos. Todėl už nuotraukas, kuriomis dalinuosi, esu dėkingas Urtės mamai Daivai – ji fiksavo mūsų kelionę. O už įdomius klausimus, gerą nuotaiką ir dalijimąsi istorijos žiniomis dėkoju tiek žingeidžiajam Grigui, tiek visai kompanijai. Štai tokie Kretos prisilietimai…

Kretietiškos lyros dirbtuvėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretietiškos lyros dirbtuvėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Pas keramikus. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Pas keramikus. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Margarites kaime. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Margarites kaime. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Armeni archeloginė vietovė. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos prisilietimai. Armeni archeologinė vietovė. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Jei turite negalią arba lydite negalią turintį bendrakeleivį ir norite daugiau sužinoti apie specialiems poreikiams pritaikytas keliones po Kretą, parašykite mums – atsiųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com arba paskambinkite telefonu +370 685 50778.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.