Kretos kelias, suvienijantis žmones: THE CRETAN WAY

Kretos kelias, suvienijantis žmones: THE CRETAN WAY komanda. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretos kelias, suvienijantis žmones: THE CRETAN WAY komanda. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretos kelias, suvienijantis žmones: THE CRETAN WAY. Kretoje yra vieni gražiausių pėsčiųjų takų pasaulyje. Tą pripažįsta vaikščiojimo pėsčiomis entuziastai Kretos takus savo grožiu ir vaizdų kaita prilygindami Himalajų takams.

Daugelis Kretos takų jungiasi į vieną milžinišką kelią – KRETOS KELIĄ – besidriekiantį daugiau nei 500 km nuo rytinės iki vakarinės salos pakrantės. Šis kelias prieš maždaug 20 metų buvo sužymėtas kaip E4 – „Europe for Walkers“ – europinio pėsčiųjų tako dalis, bet vėliau dėl lėšų stokos jo priežiūra buvo apleista: laikas, saulė ir lietus nublukino žymėjimus, takai apaugo krūmais ir medžiais, todėl vietomis jis tapo nepraeinamas.

Ir tą savo kojomis sužinojo italas Luca Gianotti, prieš keletą metų pasiryžęs įveikti tuos 500 km pėsčiomis. Jo kelionė truko 28 dienas. Jis buvo taip sužavėtas Kretos peizažais, kad parašė knygą Kretos kelias – „The Cretan Way“, kuri tapo savotišku vaikščiotojų bestseleriu (knygos pristatymą rasite čia: https://goo.gl/KtTkVL).

Negana to, Luca nusprendė suvienyti vaikščiojimo entuziastus tam, kad atgaivintų Kretos kelią – jį iš naujo sužymėtų ir išvalytų nuo užgožusios augmenijos. Ir įvyko tai, kas turėjo įvykti: 2017-ųjų pirmosiomis kovo mėnesio dienomis susirinko savanorių grupė, kuri vieną savaitę užgulė labiausiai apleistas Kretos kelio dalis valymo ir žymėjimo darbams. „Cretan Way“ suvienijo vaikščiotojus iš Kretos, Italijos, Švedijos, Belgijos, Anglijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Lietuvos. Džiaugiuosi, kad man pavyko kelias dienas prisidėti prie Kretos kelio atkūrimo darbų.

Džiaugiuosi, kad bent vienai dienai prie „The Cretan Way“ kompanijos prisijungė mano žmona Jurgita. Ir esu dėkingas už pasitikėjimą, nes dalis Kretos kelio priežiūros dabar patikėta mums!

THE CRETAN WAY komanda. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY komanda. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY ženklai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY ženklai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žaliuojančiuose slėniuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žaliuojančiuose slėniuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas alyvų giraitėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas alyvų giraitėse. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas ir puiki nuotaika. Kreta, Graikija | Mano Kreta
THE CRETAN WAY žymėjimas ir puiki nuotaika. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Kathimerini“ apie THE CRETAN WAY komandą

Smagu, kai pastangas populiarinti aktyvų poilsį Kretoje pastebi ir įvertina Graikijos žiniasklaida. Vieno didžiausių Graikijos dienraščių „Kathimerini“ sekmadienio numeryje pasirodė žurnalisto Jorho Lialio (Giorgos Lialios) reportažas iš Kretos kelio atkūrimo darbų stovyklos, kurią kovo pradžioje suorganizavo knygos THE CRETAN WAY autorius italas Luca Gianotti.

Džiaugiuosi, kad pavyko įsilieti į tarptautinę THE CRETAN WAY komandą ir bendraminčiams bei kolegai žurnalistui Jorhui išsakyti savo požiūrį į Kretą. „Anksčiau turistai žinojo, kad Kreta – tai tik saulė ir paplūdimiai. Dabar jie žino, kad Kreta yra turtinga savo istorija ir labai gražia gamta, kuri dar labiau atsiskleidžia (po salą) vaikščiojant pėsčiomis“, – tokius mano žodžius spausdina „Kathimerini“.

„Kathimerini“ apie CRETAN WAY komandą. Kreta, Graikija | Mano Kreta
„Kathimerini“ apie CRETAN WAY komandą. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Visą tekstą graikų kalba galite perskaityti čia: http://www.kathimerini.gr/900221

► Lietuvišką reportažą apie THE CRETAN WAY komandą ir Kretos kelio atkūrimo darbų stovyklą rasite čia: https://goo.gl/Exep32

Norėtumėte apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.