Kofinas ir magiški Asterousios kalnai

Kofinas ir magiški Asterousios kalnai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kofinas ir magiški Asterousios kalnai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kofinas ir magiški Asterousios kalnai. Atsiskyrėlių vienuolių, gamtos galių žiniuonių, o pastaruoju metu ir meditacijas bei jogą praktikuojančių žmonių kraštas – Asterousios kalnai pietų Kretoje bei aukščiausia jų viršūnė Kofinas (1241 m) yra šiaurinis vadinamojo kretietiško Bermudų trikampio kampas. O atšiaurūs Asterousios kalnai užima visą to trikampio teritoriją nuo Tsoutsouro rytuose iki Lendas vakaruose.

Kofinas ir magiški Asterousios kalnai. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kofinas ir magiški Asterousios kalnai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kofinas vadinamas kretietiškuoju Atonu, t.y. savo šventumu jis lyginamas su žemyninėje Graikijoje rytiniame Chalkidikės pusiasalio kyšulyje esančiu kalnu. Šalia jo yra autonominė monastinė Šventojo Kalno valstybė su 20 ortodoksų vyrų vienuolynų. Bet aplink Kofiną jokios griežtos religinės valstybės nėra. Ant stačios jo viršūnės pastatyta Šventojo Kryžiaus (Timios Stavros) cerkvė, kurioje liturginė šventė vyksta vienąkart per metus – rugsėjo 14 d.

3000 metų kulto vieta

Kofinas kretiečiams šventas jau daugiau nei 3000 metų. Ant jo viršūnės rasta 1700-1600 metais prieš mūsų erą datuojamų Mino civilizacijos religinio kulto daiktų. Taip pat žinoma, kad aukos čia buvo atnašaujamos ir vėlesnesniais amžiais iki pat krikščionybės įsigalėjimo Kretoje. Nuo Kofino viršūnės atsiveria fantastiška panorama į pietuose plytinčią Libijos jūrą ir į šiaurėje stūkstančius Psiloričio kalnus.

Kretiečiai sako, kad Kofinas ir jo apylinkės yra viena energetiškai stipriausių vietų saloje. Čia keliaujama ieškant dvasinės ramybės, juolab, kad Kofino papėdėje prie pat jūros esantis Koudoumas vienuolynas – bene pats svetingiausias Kretoje: jo vienuoliai įsileidžia atvykėlius nakvynei.

Apsistoti galima ir šalia Kofino 800 m virš jūros lygio esančiame Pano Kapetaniana kaime. Iki jo veda geras asfaltuotas kelias, jame yra išpuoselėtas kalnų viešbutis „Thalori“ (http://www.thalori.com/)
Bet iš Pano Kapetanianos tiek Kofino papėdė, tiek Koudouma vienuolynas pasiekiami arba pėsčiomis, arba uolėtais kalnų keliais važiuojant visureigiu. Be to, visada reikia turėti omeny, kad Asterousios kalnai – tarsi dykuma: čia labai karšta ir sausa, ypač vasarą.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Toliau nuo turistinio šurmulio? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijose su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.