google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kaip atvykti į Kretą: salos oro ir jūrų uostai

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus ir kiti būdai pasiekti didžiausią Graikijos salą.

1/1

Iš Niko Kazantzakio romano „Graikas Zorba“:

"Mirgėjo žvaigždės, tyliai ošė jūra, skalaudama pakrantės žvirgždą, jonvabaliukas uždegė po savo pilvuku žaliai auksinę meilės liepsnelę. Aš atsiguliau paplūdimyje ir nugrimzdau į tylą, nieko nieko negalvodamas. Susiliejau su naktimi ir jūra, ir mano siela tarsi jonvabaliukas su savo liepsnele nusėdo ant drėgnos tamsios žemės ir laukė."

vertė Adomas Drukteinis (Vaga, Vilnius, 1978)

Kreta – viena populiariausių atostogų krypčių vasarą Europoje. Poilsiautojai atvyksta per tris salos oro uostus – Niko Kazantzakio Heraklione (HER), Daskalogiannio Chanijoje (CHQ) ir neseniai rekonstruotą Vitsentzo Kornaro Sitioje (JSH), o taip pat per penkis salos jūrų uostus: Herakliono, Soudos (šalia Chanijos), Retimno, Sitios ir Kissamos.
 
Tiesioginiai skrydžiai į Kretą iš Vilniaus
Nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos keliskart per savaitę tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Kretos sostinę Heraklioną organizuoja didžiausi Lietuvos kelionių operatoriai „Novaturas“ ir „Tez Tour“. Jie daugiausiai siūlo poilsines keliones Kretoje (skrydis + viešbutis):
■ „Novaturo“ pasiūlymus poilsinėms kelionėms rasite čia >>
■ „Tez Tour“ pasiūlymus poilsinėms kelionėms rasite čia >>

„Novaturas“,prekiauja aviabilietais tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus į Heraklioną (be viešbučio):
■ „Novaturo“ pasiūlymus aviabilietams rasite čia >>
Patarimas: dėl aviabilietų „Novaturo“  skrydžiams geriausiai teirautis Lietuvos kelionių agentūrose.

Taip pat iš Vilniaus tiesioginius reisus į Chanios oro uostą Kretoje nuo balandžio pradžios iki lapkričio pradžios vieną kartą per savaitę (trečiadieniais) organizuoja pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“.
■ „Ryanair“ pasiūlymų aviabilietams ieškokite čia >>
 
Tiesioginiai skrydžiai į Kretą iš kitų Europos miestų
Nuo kovo pabaigos iki lapkričio vidurio tiesioginius skrydžius į Kretą vykdo daugelis Europos aviakompanijų ir kelionių organizatorių praktiškai iš visų žemyno šalių. Ieškant pigesnių aviabilietų rekomenduočiau atkreipti dėmesį į šių bendrovių rezervacines sistemas ir jų vykdomus skrydžius:

ryanair.com į Chanią – iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Olandijos, Švedijos, Norvegijos, Lenkijos, Kipro ir Graikijos oro uostų.
 
eurowings.com į Heraklioną – iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Olandijos, Švedijos, Čekijos, Lenkijos ir Rusijos oro uostų.

easyjet.com į Heraklioną – iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos oro uostų; į Chanią – iš Londono Gatwick (Didžioji Britanija).

wizzair.com į Heraklioną – iš Budapešto (Vengrija).
 
Skrydžiai į Kretą iš Atėnų, Salonikų, kitų Graikijos miestų ir salų
Graikijoje išvystytas vidinių skrydžių tinklas tarp sostinės Atėnų, kitų šalies miestų ir salų. Šie skrydžiai vykdomi ištisus metus. Tad atsidūrę Graikijoje aviabilietų į Kretą ieškokite šių kompanijų rezervacinėse sistemose:

en.aegeanair.com – „Aegean Airlines“ į Heraklioną ir Chanią vykdo kasdienius reisus iš Atėnų ir Salonikų.

olympicair.com – „Olympic Air“ į Heraklioną ir Chanią vykdo kasdienius reisus iš Atėnų ir Salonikų.

ryanair.com – „Ryanair“ į Chanią vykdo kasdienius reisus iš Atėnų ir kelis kartus per savaitę iš Salonikų.

astra-airlines.gr – „Astra Airlines“ į Sitią vykdo kasdienius reisus iš Atėnų.

skyexpress.gr – „Sky Express“ į Heraklioną vykdo reisus iš Atėnų, Aleksandrupolio, Prevezos ir iš daugelio Graikijos salų, į Sitią – iš Aleksandrupolio, Prevezos, Zakinto ir Korfu. Šios aviakompanijos pasiūlymus rekomenduoju žiūrėti, jei ieškote teisioginio skrydžio iš Herakliono į Santorinį ir atgal.
 
Oro ir jūrų uostų Kretoje sąrašas
■ Saloje yra 3 civiliniai oro uostai, kurie aptarnauja keleivius, atvykstančius ir išvykstančius tiek reguliariais, tiek sezoniniais, tiek užsakomaisiais reisais bei
9 keleiviniai jūrų uostai, jungiantys salą su Graikijos žemynu ir gyvenamomis Graikijos salomis, taip pat aptarnaujantys po Viduržemio jūrą plaukiojančius kruizinius laivus. Informaciją rasite čia >>
KONTAKTAI
Telefonai:       LT +370 68550078
   GR +30 6983318337
 
El. paštas:     manokreta@gmail.com
 
Audrius A. Morkūnas.

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.