Kalėdų dovana Kretoje

Kalėdų dovana Kretoje. Moneta rasta paplūdimio smėlyje Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kalėdų dovana Kretoje. Moneta rasta paplūdimio smėlyje Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kalėdų dovana Kretoje! Šiemet mano Kalėdų Seniu Kretoje buvo Poseidonas, jūros bangomis mestelėjęs nedidelį lobį – Verginos žvaigžde ir Aleksandro Didžiojo portretu papuoštą 100 drachmų monetą. Po šiaurės vėjo šėliojimų Kretos jūroje radau ją ant smėlio paplūdimyje šalia Herakliono.

Gal tokia pat buvo ir mano kišenėje 1999 metais, kai pirmąkart lankiausi Kretoje ir JAV dolerius keičiau į Graikijos drachmas. Pamenu, kad už 1 JAV dolerį duodavo apie 300 drachmų, bet ką tuomet galėjau už tokią sumą nusipirkti – absoliučiai nepamenu. „Už 100 drachmų galėjai kavinėje gauti puodelį graikiškos kavos, kepykloje – į delną vos telpančią tiropitą (pyragėlį su sūriu), kioske – du buteliukus vandens, – iškart man išpyškino kaimynas Manolis, nostalgiškai prisimindamas metus iki euro įvedimo. – Drachma buvo sava, jomis atsiskaitinėjo mūsų protėviai senovės Graikijoje, po visų okupacijų ji pas mus sugrįžo 1832-aisiais ir išbuvo 170 metų iki pat euro įvedimo 2002-aisiais. Tuomet už 340 drachmų gavom 1 eurą. Vadinasi, už 100 drachmų – apie 30 eurocentų. Dabar už tiek nei kavos, nei tiropitos nenusipirksi, nebent vieną buteliuką vandens kur nors prekybos centre, bet ne kioske“.

Drachmos dabar tapo numizmatų valiuta

Todėl pasidomėjau, kiek gaučiau už savąją Poseidono dovaną nusprendęs ją parduoti. Vertė labai priklauso nuo kaldinimo metų ir pačios monetos būklės – numizmatai už tokias 100 drachmų monetas prašo nuo 2 iki 3000 Eur. Maksimumo galėčiau tikėtis, jei Poseidonas man būtų mestelėjęs retą 1998 metų kaldinimo monetą nepažeistoje ir idealiai išlaikytoje pakuotėje. Mano rastoji išleista 1994 metais ir, jeigu būtų ne taip jūros bangų nunešiota, už ją gaučiau 4-5 Eur. Visai neblogai: užtektų ir kavai, ir tiropitai, ir dviem buteliukams vandens kioske 🌊 💶 Štai tokia šiųmetinė Kalėdų dovana Kretoje.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.