Kreta ir COVID-19. Kokia situacija? Pandemija Graikijoje

Covid-19 naujausia informacija situacija Kretoje ir Graikijoje | Mano Kreta

Kuo gyvena Kreta per COVID-19 pandemiją? Kokia COVID-19 situacija Dzeuso gimtinėje ir visoje Graikijoje? Pastoviai atnaujinama informacija apie Covid-19 situaciją Kretoje. Jeigu Kreta yra Jūsų atostogų kryptis perskaitykite žemiau esantį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą dėl COVID-19 (jis pastoviai pildomas nauja informacija).

• Graikijoje šiuo metu galioja griežtas karantinas su žmonių judėjimo apribojimais (apie juos skaitykite žemiau). Nepaisant to, nuo balandžio 19 d. be 7 dienų saviizoliacijos būtinybės atvykus į Graikiją galima atkeliauti iš visų Europos Sąjungos šalių (tarp jų ir iš Lietuvos), iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Arabų Emyratų, Izraelio ir Serbijos. Taip pat Graikija įsileidžia keliautojus iš Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Tailando, Singapūro, Rusijos – atvykus iš šių šalių privaloma 7 dienų saviizoliacija.

• Didžioji dauguma tarptautinių skrydžių į Graikiją vykdomi per Atėnų ir Salonikų oro uostus. Visi atvykstantieji į Graikiją privalo su savimi turėti valstybinėje medicinos įstaigoje išduotą Covid-19 skiepų sertifikatą anglų kalba arba neigiamo koronaviruso testo rezultatus. Testas turi būti darytas likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki atvykimo į šalį. Likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki atvykimo privalu užpildyti PLF anketą (apie ją skaitykite žemiau), atvykimo oro uoste arba sienos kirtimo punkte kiekvienam atvykusiajam daromas Covid-19 testas. Nuo balandžio 26 d. Graikija labiau atsivers keliautojams, apie tai skaitykite čia >>

• Balandžio 15 d. duomenimis Kretoje per visą pandemijos laikotarpį nuo 2020 m. kovo pabaigos registruoti 7674 žmonės užsikrėtę Covid-19. Per pastarąsias dvi savaites Kretoje užfiksuoti 1468 nauji aktyvūs atvejai. Saloje pastoviai gyvena apie 620 tūkst. žmonių. Užregistruotų Covid-19 atvejų skaičių kiekvienam Graikijos regionui galima pasitikrinti anglų kalba čia: https://lab.imedd.org/covid19/?lang=en, arba graikų kalba čia: https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics

• Balandžio 15 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro www.ecdc.europa.eu duomenimis, per visą Covid-19 pandemiją Graikijoje užfiksuota 304 184, Lietuvoje – 229 260 užsikrėtimų. Mirčių nuo Covid-19: Graikijoje – 9135, Lietuvoje – 3718.


Covid-19 ir Kreta: prieš ruošiantis kelionei perskaitykite šį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą

Sąrašas pastoviai atnaujinamas. Pastarąjį kartą informacija atnaujinta 2021 metų balandžio 15 d. Apačioje skelbiama informacija aktuali dabarčiai. Jei domina Graikijos vyriausybės planai artėjančiam 2021 metų atostogų sezonui – spauskite čia >>

Tad kaip šiuo metu gyvena Kreta per COVID-19 pandemiją?

✅ Ar Kretoje ir Graikijoje įvestas karantinas? – Taip, Graikijos vyriausybės sprendimu karantinas galioja visoje šalyje, netaikant jokių išimčių saloms arba regionams. Karantino sąlygos – itin griežtos, ribojamas žmonių judėjimas. Visoje šalyje normaliai veikia tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės, kitos mažmeninės prekybos parduotuvės, kirpyklos, grožio salonai ir pan. – su apribojimais. Regionai ir/arba gyvenvietės skirstomos į zonas: geltonoji A (alfa) – žemesnės užsikrėtimo rizikos, raudonoji B (vita) – aukštesnės užsikrėtimo rizikos, tamsiai raudona Γ (gama) – itin aukštos rizikos. Didžioji Kretos dalis yra raudonoje B zonoje, vienintelė Lasičio apskritis – geltonoje A zonoje.

​✅ Kaip ir kur ribojamas žmonių judėjimas? – Kretoje ir visoje Graikijoje negalima išeiti iš namų be deklaruotos priežasties, būtina nurodyti ir judėjimo tikslą. Deklaruoti judėjimą galima siunčiant SMS žinutę arba užpildant popierinę formą – reikia pasirinkti vieną variantą iš kelių galimų (į darbą, pas gydytoją, nusipirkti būtinųjų prekių, padėti artimiesiems, į apeigas, sportuoti, vedžioti šunį ir pan.).

Galima judėti savo apskrities ribose, išskyrus būtinuosius išskirtinius atvejus. Pavyzdžiui, Kretoje negalima važinėti po visą salą, nes ji padalinta į keturias apskritis, t.y. jei gyveni Herakliono apskrityje negali apsipirkti išvažiuoti į Retimną ar Chanią. A zonose komendanto valanda – nuo 21:00 val. iki 05:00 val. ryto. Tamsiu paros metu galima keliauti tik turint darbdavio pažymą ar medicininės pagalbos tikslais. Tose Graikijos vietose, kurios priskirtos B ir Γ zonoms, komendanto valanda – nuo 19:00 val. iki 05:00 val. ryto.

✅ Kur būtina dėvėti kaukes? – Kretoje ir Graikijoje kaukės privalomos visur: tiek viduje, tiek išorėje nepriklausomai nuo regiono. Be abejo, niekas nereikalauja dėvėti kaukės paplūdimiuose ar kalnuose, kur išvis nėra žmonių. Labai svarbu kaukes dėvėti visose uždarose viešose vietose: gydymo įstaigose, prekybos centruose, parduotuvėse, kepyklose, degalinėse, bankuose ir pan. Taip pat kaukės privalomos viešajame transporte (lėktuvuose, laivuose, autobusuose ir pan.), stotyse, oro ir jūrų uostuose.

✅ Kokios Graikijoje skiriamos baudos už karantino sąlygų nesilaikymą? – Nuo 500 Eur asmeniui už kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje, už keliavimą be judėjimo deklaracijos, už dalyvavimą susibūrimuose ir pan.

Covid-19: ką reikia žinoti norintiems atvykti į Kretą

✅ Kokius dokumentus privalu turėti vykstant į Kretą ar kitas Graikijos vietas? – Būtina turėti asmens dokumentą (pasą ir ID kortelę, o dar geriau – abu), valstybinės medicinos įstaigos išduotą skiepų sertifikatą anglų kalba arba ne mažiau kaip 72 valandas iki atvykimo atlikto Covid-19 molekulinio testo (PGR) pažymėjimą. Taip pat privalu likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki skrydžio užpildyti specialią atvykimo į Graikiją formą – „Passenger Locator Form“ (PLF). Patartina kiekvienam suaugusiajam pildyti atskiras PLF formas, o kartu keliaujančius nepilnamečius pridėti prie vieno iš suaugusiųjų.

✅ Kur pildyti PLF anketą? – Tą geriausia daryti internetu: užeikite į interneto puslapį https://travel.gov.gr/ ir anglų kalba perskaitę informaciją bei paspaudę mygtuką „Start here“ užpildykite visus laukus spausdami mygtukus „Next“ tol, kol sistema praneš, kad Jūsų duomenys gauti ir Jūsų el. paštu bus atsiųstas atvykimui į šalį skirtas QR kodas.

✅ Užpildžiau PLF anketą, bet negavau QR kodo, ką daryti? – Užpildžius PLF anketą į Jūsų el. pašto adresą, kurį pateikėte anketoje, turi įkristi pranešimas, kad artimiausiu metu Jums bus atsiųstas QR kodas. Tad tiesiog kantriai palaukite: įprastai QR kodai atsiunčiami dieną prieš skrydį. Kartais anksčiau. Pasitikrinkite „Junk Mail“, jei pranešimų negaunate.

✅ Ar galima žinoti iš anksto, kurie keliautojai bus atrinkti Covid19 testui atvykimo oro uoste? – Šiuo metu testai atliekami visiems į Graikiją atvykstantiems keliautojams.

✅ Koks Covid19 testas atliekamas atvykusiems keleiviams? – Imamas seilių mėginys iš burnos.

✅ Ar reikia atvykus į Kretą ar kitas Graikijos vietas saviizoliuotis? – Atvykus į Graikiją privalu prevenciškai izoliuotis 7 dienas.

✅ Kas nutinka tuo atveju, jei dėl Covid-19 gydymo ir/arba karantino praleidžiamas atgalinis skrydis? – Tokiu atveju Graikijos turizmo ministerijos įgaliotiniai tariasi su avialinijomis ar turizmo bendrovėmis dėl pačių lanksčiausių ir palankiausių sąlygų išgijusio poilsiautojo sugrįžimui atgal į tėvynę.

Covid-19: Graikija planuoja atsiverti poilsiautojams nuo gegužės 14 d.

Graikijos turizmo ministras Haris Theoharis paskelbė, kad Graikija sieks būti pilnai atvira poilsiautojams nuo gegužės 14 d. Tuo pačiu jis paminėjo, kad iki šios datos šalis palaipsniui priims poilsiautojus tiek iš Europos Sąjungos šalių, tiek iš kitų kraštų, kur sėkmingai vykdoma skiepijimo programa.

✅ Kokių taisyklių privalės laikytis poilsiautojai Kretoje ir Graikijoje? – Tokių pačių, kokios galios visiems Graikijos gyventojams – visos taisyklės kaip ir pernai bus paskelbtos sveikatos protokoluose, kuriuos šiuo metu ruošia Graikijos vyriausybė. Pasak šalies turizmo ministro, sveikatos protokolai bus paskelbti iki gegužės pradžios.

✅ Ar reikės Covid-19 testo vykstant į Graikiją? – Testo reikės tiems poilsiautojams, kurie neturės Covid-19 skiepų ar antikūnių sertifikatų. Tokio dokumento neturint, reikės testą pasidaryti prieš išvykstant savo šalyje ar išvykimo oro uoste, plius atvykus į Graikiją atrinktiems keliautojams bus daromi greitieji testai oro uostuose arba pasienio zonose.

✅ Ar Covid-19 skiepo sertifikatas suteiks privilegijų per atostogas Kretoje ir Graikijoje? – Tik atvykstant į šalį, nes nereikės darytis testo. Šalies viduje toks sertifikatas nesuteiks jokių privilegijų. Graikijos turizmo ministras šią savaitę pabrėžė, kad tiek Graikijos gyventojams, tiek į šalį atvykusiems keliautojams nepriklausomai nuo to, ar jie paskiepyti nuo Covid-19, ar ne, galios tie patys sveikatos protokolai, kuriuos paskelbs Graikijos vyriausybė.

✅ Kiek Kretoje kainuoja Covid-19 testas? – Dar pernai rudenį Graikijos prekybos ir vartotojų teisių apsaugos sekretoriaus teikimu buvo nustatyta, kad privačios klinikos už molekulinį Covid-19 testą (PGR) gali imti ne didesnį kaip 40 Eur mokestį, už greitąjį testą – ne daugiau kaip 10 Eur. Nuo šios savaitės greitąjį testą galima įsigyti Graikijos vaistinėse savitestacijai.

✅ Kur Kretoje galima pasidaryti molekulinį Covid-19 testą (PGR)? – Šią paslaugą teikia tiek valstybinės, tiek privačios salos klinikos. Jų sąrašą rasite čia >>

✅ Ar reikės Covid-19 testo vykstant iš Graikijos į Lietuvą? – Šiai dienai neturint skiepo sertifikato toks testas būtinas. Bet situacija sparčiai keičiasi. Sunku numatyti, kokie sprendimai bus priimti artimiausiu metu. Graikijos vyriausybė pabrėžia, kad visomis išgalėmis stengsis, jog į šalį atvykstantys poilsiautojai jaustųsi komfortiškai. Todėl linkime kantrybės laukiant Graikijos sveikatos protokolų ir kitos informacijos dėl kelionių!

Covid-19: jei reikia pagalbos Kretoje ir Graikijoje

✅ Į ką galima kreiptis, jei pastebima, kad viešbutyje ar kurioje kitoje vietoje nesilaikoma elementarios higienos ar sveikatos protokolų? – Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į savo turizmo agentūros atstovą, viešbučio atstovą arba paskambinti Graikijos turizmo ministerijos trumpuoju numeriu 1572.

✅ Į ką galima kreiptis Kretoje ar Graikijoje, jei ištinka bėda ir reikia patarimo? – Visus pagalbos telefonus skelbiu čia: www.manokreta.lt/pagalba-kretoje

Ruošiant straipsnį pasinaudota news.gtp.gr, neakriti.gr resursuose skelbiama informacija.

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.