Kreta ir COVID-19. Kokia situacija? Pandemija Graikijoje

Covid-19 naujausia informacija situacija Kretoje ir Graikijoje | Mano Kreta

Kuo gyvena Kreta per COVID-19 pandemiją? Kokia COVID-19 situacija Dzeuso gimtinėje ir visoje Graikijoje? Pastoviai atnaujinama informacija apie Covid-19 situaciją Kretoje. Jeigu Kreta yra Jūsų atostogų kryptis perskaitykite žemiau esantį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą dėl COVID-19 (jis pastoviai pildomas nauja informacija).

• Graikijoje šiuo metu galioja dalinis karantinas su komendanto valanda (apie tai skaitykite žemiau). Nepaisant to, jokios saviizoliacijos nereikia atvykus į Graikiją iš visų Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių šalių (tarp jų ir iš Lietuvos), taip pat – iš trečiųjų šalių: Αlbanijos, Australijos, Šiaurės Makedonijos, Bosnijos Hercogovinos, JAE, JAV, Jungtinės Karalystės, Japonijos, Izraelio, Kanados, Baltarusijos, Libano, Juodkalnijos, Bahreino, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Kataro, Kinijos, Kuveito, Ukrainos, Ruandos, Rusijos Federacijos, Saudo Arabijos, Serbijos, Singapūro, Tailando.

• Į Graikiją šiuo metu galima atvykti tiek oro, tiek vandens, tiek žemės transportu. Apie visas atvykimo sąlygas skaitykite čia >>

• Liepos 2 d. duomenimis Kretoje per visą pandemijos laikotarpį nuo 2020 m. kovo pabaigos registruoti 12 599 žmonės užsikrėtę Covid-19, mirties atvejai, kurių priežastis buvo Covid-19 – 3. Per pastarąsias dvi savaites Kretoje užfiksuoti 498 nauji aktyvūs atvejai. Saloje pastoviai gyvena apie 620 tūkst. žmonių. Užregistruotų Covid-19 atvejų skaičių kiekvienam Graikijos regionui galima pasitikrinti anglų kalba čia: https://lab.imedd.org/covid19/?lang=en, arba graikų kalba čia: https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics

• Liepos 2 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro www.ecdc.europa.eu duomenimis, per visą Covid-19 pandemiją Graikijoje užfiksuota 418 342, Lietuvoje – 278 466 užsikrėtimų. Mirčių nuo Covid-19: Graikijoje – 12 548, Lietuvoje – 4 371. Graikijoje vakcinuota 40,50 proc. visų šalies gyventojų.


Covid-19 ir Kreta: prieš ruošiantis kelionei perskaitykite šį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą

Sąrašas pastoviai atnaujinamas. Pastarąjį kartą informacija atnaujinta 2021 metų birželio 8 d. Apačioje skelbiama informacija aktuali dabarčiai. Tad kaip šiuo metu gyvena Kreta per COVID-19 pandemiją?

​✅ Kaip ir kur ribojamas žmonių judėjimas? – Su ES žaliuoju sertifikatu arba kitais Covid-19 dokumentais judėjimas po Graikiją nėra išskirtinai ribojamas.

✅ Kur būtina dėvėti kaukes? – Kretoje ir Graikijoje kaukės privalomos visur: tiek viduje, tiek išorėje nepriklausomai nuo regiono. Be abejo, niekas nereikalauja dėvėti kaukės paplūdimiuose ar kalnuose, kur išvis nėra žmonių. Labai svarbu kaukes dėvėti visose uždarose viešose vietose: gydymo įstaigose, prekybos centruose, parduotuvėse, kepyklose, degalinėse, bankuose ir pan. Taip pat kaukės privalomos viešajame transporte (lėktuvuose, laivuose, autobusuose ir pan.), stotyse, oro ir jūrų uostuose.

✅ Kokios Graikijoje skiriamos baudos už karantino sąlygų nesilaikymą? – Nuo 300 Eur asmeniui už kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje, už komendanto valandos nesilaikymą, už dalyvavimą susibūrimuose ir pan.

Covid-19: ką reikia žinoti norintiems atvykti į Kretą

✅ Kokius dokumentus privalu turėti vykstant į Kretą ar kitas Graikijos vietas? – Visą informaciją su nuorodomis rasite čia >>

✅ Ar daromi Covid-19 testai oro uostuose atvykus į šalį? – Taip, oro uostuose atsitiktine tvarka atrinktiems keliautojams daromi grietieji Covid-19 testai (imamas mėginys iš burnos arba nosies). Atsakymas pateikiamas iš karto, jo nereikia laukti.

✅ Ar reikia atvykus į Kretą ar kitas Graikijos vietas saviizoliuotis? – Saviizoliacija neprivaloma atvykstant į Graikiją iš visų Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių šalių (tarp jų ir iš Lietuvos), iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Arabų Emyratų, Izraelio ir Serbijos, aip pat iki iš Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Ruandos, Tailando, Singapūro, Rusijos (yra tam tikrų išlygų)

✅ Kas nutinka tuo atveju, jei atvykus į Graikiją nustatomas Covid-19? – Jeigu oro uoste ar viešbutyje greituoju testu keliautojui nustatomas Covid-19, jis nukreipiamas į karantino viešbutį, kuriame turi praleisti tiek laiko, kiek nurodys medikai. Visas apgyvendinimo karantino viešbutyje ir gydymo išlaidas yra įsipareigojusi padengti Graikijos vyriausybė.

✅ Kas nutinka tuo atveju, jei dėl Covid-19 gydymo ir/arba karantino praleidžiamas atgalinis skrydis? – Tokiu atveju Graikijos turizmo ministerijos įgaliotiniai tariasi su avialinijomis ar turizmo bendrovėmis dėl pačių lanksčiausių ir palankiausių sąlygų išgijusio poilsiautojo sugrįžimui atgal į tėvynę.

Covid-19: Graikija atsivėrė poilsiautojams nuo gegužės 14 d.

Graikijos turizmo ministras Haris Theoharis paskelbė, kad Graikija sieks būti pilnai atvira poilsiautojams nuo gegužės 14 d. Tuo pačiu jis paminėjo, kad iki šios datos šalis palaipsniui priims poilsiautojus tiek iš Europos Sąjungos šalių, tiek iš kitų kraštų, kur sėkmingai vykdoma skiepijimo programa.

✅ Kokių taisyklių privalės laikytis poilsiautojai Kretoje ir Graikijoje? – Tokių pačių, kokios galios visiems Graikijos gyventojams – visos taisyklės kaip ir pernai bus paskelbtos sveikatos protokoluose, kuriuos šiuo metu ruošia Graikijos vyriausybė.

✅ Ar reikės Covid-19 testo vykstant į Graikiją? – Testo reikės tiems poilsiautojams, kurie neturės Covid-19 skiepų ar antikūnių sertifikatų. Tokio dokumento neturint, reikės testą pasidaryti prieš išvykstant savo šalyje ar išvykimo oro uoste, plius atvykus į Graikiją atrinktiems keliautojams bus daromi greitieji testai oro uostuose arba pasienio zonose.

✅ Ar Covid-19 skiepo sertifikatas suteiks privilegijų per atostogas Kretoje ir Graikijoje? – Tik atvykstant į šalį, nes nereikės darytis testo. Šalies viduje toks sertifikatas nesuteiks jokių privilegijų.

✅ Kiek Kretoje kainuoja Covid-19 testas? – Dar pernai rudenį Graikijos prekybos ir vartotojų teisių apsaugos sekretoriaus teikimu buvo nustatyta, kad privačios klinikos už molekulinį Covid-19 testą (PGR) gali imti ne didesnį kaip 40 Eur mokestį, už greitąjį testą – ne daugiau kaip 10 Eur. Nuo šios savaitės greitąjį testą galima įsigyti Graikijos vaistinėse savitestacijai.

✅ Kur Kretoje galima pasidaryti molekulinį Covid-19 testą (PGR)? – Šią paslaugą teikia tiek valstybinės, tiek privačios salos klinikos. Jų sąrašą rasite čia >>

✅ Ar reikės Covid-19 testo vykstant iš Graikijos į Lietuvą? – Šiai dienai neturint skiepo sertifikato toks testas būtinas, atvykus iš Kretos ar Santorinio į Lietuvą nereikia saviizoliuotis.

Covid-19: jei reikia pagalbos Kretoje ir Graikijoje

✅ Į ką galima kreiptis, jei pastebima, kad viešbutyje ar kurioje kitoje vietoje nesilaikoma elementarios higienos ar sveikatos protokolų? – Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į savo turizmo agentūros atstovą, viešbučio atstovą arba paskambinti Graikijos turizmo ministerijos trumpuoju numeriu 1572.

✅ Į ką galima kreiptis Kretoje ar Graikijoje, jei ištinka bėda ir reikia patarimo? – Visus pagalbos telefonus skelbiu čia: www.manokreta.lt/pagalba-kretoje

Jei norite mus palaikyti ir arbatpinigiais atsidėkoti už visą suteikiamą informaciją apie keliones į Graikiją, spauskite čia: www.manokreta.lt/arbatpinigiai – rasite visas nuorodas, kaip tą galite padaryti. Dabar ir vienas euras prideda daugiau optimizmo nuo pandemijos labiausiai nukentėjusiam turizmui.

Ruošiant straipsnį pasinaudota news.gtp.gr, neakriti.gr resursuose skelbiama informacija.

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.