google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

O kokia situacija Kretoje?
COVID–19 pandemija Dzeuso gimtinėje ir visoje Graikijoje

Pastoviai atnaujinama informacija apie Covid-19 situaciją Kretoje.

• Graikija ir Kreta įsileidžia į šalį keliautojus iš visų Europos Sąjungos šalių (tarp jų ir iš Lietuvos), taip pat iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Norvegijos, Lichtenšteino, Islandijos, Sakartvelo, Tuniso, Urugvajaus, Ruandos, Kanados, Japonijos, Pietų Korėjos, Tailando, Australijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos (būtinas specialus patvirtinimas), Jungtinių Arabų Emyratų (būtini specialūs leidimai).
• Visi atvykstantieji į Graikiją ir Kretą privalo likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki skrydžio užpildyti PLF anketą (apie ją skaitykite žemiau), o atvykstantieji iš Belgijos, Ispanijos, Maltos, Čekijos, Vengrijos, Albanijos, Bulgarijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos ir Jungtinių Arabų Emyratų – su savimi turėti neigiamo koronaviruso testo rezultatus, kurie būtų padaryti likus 72 valandoms iki atvykimo į šalį.

• Rugsėjo 24 d. duomenimis Kretoje per visą pandemijos laikotarpį nuo kovo pabaigos užfiksuota 465 žmonių užsikrėtusių Covid-19. Per pastarąsias dvi savaites Kretoje 100 tūkst. gyventojų tenka 22 aktyvių atvejų. Užregistruotų Covid-19 atvejų skaičių kiekvienam Graikijos regionui galima pasitikrinti anglų kalba čia:
https://lab.imedd.org/covid19/?lang=en, arba graikų kalba čia: https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics

• Rugsėjo 8 d. Graikijos civilinės saugos viceministras Nikos Hardalias (jis kartu su epidemiologu Sotiriu Tsiodru vadovauja pandemijos suvaldymo grupei Graikijoje) paskelbė ir pabrėžė, kad turizmas nėra atsakingas už koronaviruso atvejų augimą šalyje. Pasak viceministro, per du mėnesius nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 6 d. Graikijos pasienio zonose ir oro uostuose buvo padaryti 451 906 testai atvykstantiems į šalį keliautojams, iš jų tik 972 pasitvirtino teigiamas Covid-19. Statistiškai koronaviruso testas buvo padarytas kas aštuntam atvykusiam į Graikiją. Iš viso per minėtąjį laikotarpį į šalį atvyko 3 553 035 žmonės. Daugiausiai įvežtinių atvejų – iš kaimyninių šalių: iš Albanijos (132), Bulgarijos (102), Rumunijos (89), Serbijos (80).

Prieš ruošiantis atostogoms į Kretą perskaitykite šį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą (jis pastoviai pildomas nauja informacija).

✅ Kokius dokumentus privalu turėti vykstant į Kretą ar kitas Graikijos vietas? – Būtina turėti asmens dokumentą (pasą ir ID kortelę, o dar geriau – abu) ir privalu likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki skrydžio užpildyti specialią atvykimo į Graikiją formą – „Passenger Locator Form“ (PLF). Patartina kiekvienam suaugusiajam pildyti atskiras PLF formas, o kartu keliaujančius nepilnamečius pridėti prie vieno iš suaugusiųjų.

✅ Kur pildyti PLF anketą? – Tą geriausia daryti internetu: užeikite į interneto puslapį https://travel.gov.gr/ ir anglų kalba perskaitę informaciją bei paspaudę mygtuką „Start here“ užpildykite visus laukus spausdami mygtukus „Next“ tol, kol sistema praneš, kad Jūsų duomenys gauti ir Jūsų el. paštu bus atsiųstas atvykimui į šalį skirtas QR kodas.

✅ Užpildžiau PLF anketą, bet negavau QR kodo, ką daryti? – Užpildžius PLF anketą į Jūsų el. pašto adresą, kurį pateikėte anketoje, turi įkristi pranešimas, kad artimiausiu metu Jums bus atsiųstas QR kodas. Tad tiesiog kantriai palaukite: įprastai QR kodai atsiunčiami dieną prieš skrydį. Kartais anksčiau. Pasitikrinkite „Junk Mail“, jei pranešimų negaunate.

✅ Ar galima žinoti iš anksto, kurie keliautojai bus atrinkti Covid-19 testui atvykimo oro uoste? – Graikijos turizmo ministerija skelbia, kad testams keliautojai atrenkami atsitiktine tvarka. Internete sklando gandai, kad jei PLF anketos kodas prasideda skaičiumi 1, tas keleivis nukreipiamas testui, o jei prasideda skaičiumi 2, įleidžiamas į šalį be testo. Tačiau ši informacija – tik gandų lygyje, ja nevertėtų pasikliauti. Nevertėtų pasikliauti ir gandais apie žalius, geltonus ar kitokių spalvų QR kodus bei jų reikšmes.

✅ Koks Covid-19 testas atliekamas atrinktiems keleiviams? – Tomis žiniomis, kurios yra mus pasiekę, Kretos oro uostuose atliekant testą imamas seilių mėginys iš burnos.

✅ Ar reikia atvykus į Kretą ar kitas Graikijos vietas saviizuoliuotis? – Jeigu Jums nedaromas testas oro uoste, saviizoliuotis nereikia. Jeigu testas atliekamas, tuomet prašoma niekur nenutolti nuo savo viešbučio 24 valandas, kol bus aiškus galutinis rezultatas.

✅ Kaip veikia sistema, jei staiga padarytas Covid-19 testas yra teigiamas? – Sužinojus, kad atvykusiojo testas teigiamas, jis nukreipiamas į karantino viešbutį, kur nuolat stebimas medikų. Visas gydymo ir apgyvendinimo karantino viešbutyje išlaidas yra įsipareigojusi padengti Graikijos vyriausybė.

✅ Kas nutinka tuo atveju, jei dėl Covid-19 gydymo ir/arba karantino praleidžiamas atgalinis skrydis? – Tokiu atveju Graikijos turizmo ministerijos įgaliotiniai tariasi su avialinijomis ar turizmo bendrovėmis dėl pačių lanksčiausių ir palankiausių sąlygų išgijusio poilsiautojo sugrįžimui atgal į tėvynę.

✅ Kur būtina dėvėti kaukes? – Kretoje ir Graikijoje kaukės šiuo metu privalomos visos uždarose viešose vietose: gydymo įstaigose, prekybos centruose, parduotuvėse, kepyklose, degalinėse, bankuose ir pan. Taip pat kaukės privalomos viešajame transporte (lėktuvuose, laivuose, autobusuose ir pan.), stotyse, oro ir jūrų uostuose. Jas rekomenduojama dėvėti ir atvirose erdvėse, kur didesnis žmonių susibūrimas. Masiniai renginiai uždrausti visoje Graikijoje, naktiniuose klubuose ir baruose gali būti tiek lankytojų, kiek yra sėdimų vietų, jie ir visos maitinimo įstaigos Kretoje negali dirbti nuo vidurnakčio 00:00 val. iki 07:00 val. ryto. Iki rugsėjo 30 d. kaukės privalomos tiek viduje, tiek lauke Chanios ir Herakliono regionuose, ypač Chanios ir Herakliono miestuose bei šių dviejų regionų gyvenvietėse.

✅  Į ką galima kreiptis, jei pastebima, kad viešbutyje ar kurioje kitoje vietoje nesilaikoma elementarios higienos ar sveikatos protokolų? – Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į savo turizmo agentūros atstovą, viešbučio atstovą arba paskambinti Graikijos turizmo ministerijos trumpuoju numeriu 1572.

✅ Į ką galima kreiptis Kretoje ar Graikijoje, jei ištinka bėda ir reikia patarimo? – Visus pagalbos telefonus skelbiu čia:
https://www.manokreta.lt/pagalba-kretoje

Ruošiant straipsnį pasinaudota news.gtp.gr, neakriti.gr resursuose skelbiama informacija.

#COVID, #covid, #covid19, #COVID19, #covid-19, #COVID-19, #COVIDkretoje, #covidkretoje, #covid19kretoje, #COVID-19kretoje, #COVIDgraikijoje, #covidgraikijoje, #covid-19graikijoje, #COVID-19graikijoje, #KORONAVIRUSAS, #koronavirusas, #koronavirusaskreta, #koronavirusasgraikija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.