google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

O kokia situacija Kretoje?
COVID–19 pandemija Dzeuso gimtinėje ir visoje Graikijoje

Pastoviai atnaujinama informacija apie Covid-19 situaciją Kretoje.

• Graikijoje šiuo metu galioja griežtas karantinas su žmonių judėjimo apribojimais (apie juos skaitykite žemiau). Nepaisant to, Graikija įsileidžia į šalį keliautojus iš visų Europos Sąjungos šalių (tarp jų ir iš Lietuvos), taip pat iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Norvegijos, Lichtenšteino, Islandijos, Sakartvelo, Tuniso, Urugvajaus, Ruandos, Kanados, Japonijos, Pietų Korėjos, Tailando, Australijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos (būtinas specialus patvirtinimas), Jungtinių Arabų Emyratų (būtini specialūs leidimai).
• Didžioji dauguma tarptautinių skrydžių į Graikiją vykdomi per Atėnų oro uostą. Visi atvykstantieji į Graikiją privalo su savimi turėti neigiamo koronaviruso testo rezultatus: testas turi būti darytas likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki atvykimo į šalį. Likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki atvykimo privalu užpildyti PLF anketą (apie ją skaitykite žemiau), atvykimo oro uoste arba sienos kirtimo punkte kiekvienam atvykusiajam daromas Covid-19 testas. Atvykus į Graikiją privalu prevenciškai izoliuotis 7 dienas.

• Sausio 15 d. duomenimis Kretoje per visą pandemijos laikotarpį nuo kovo pabaigos užfiksuotas 2391 žmogus užsikrėtęs Covid-19. Per pastarąsias dvi savaites Kretoje užfiksuota 186 nauji aktyvūs atvejai. Užregistruotų Covid-19 atvejų skaičių kiekvienam Graikijos regionui galima pasitikrinti anglų kalba čia:
https://lab.imedd.org/covid19/?lang=en, arba graikų kalba čia: https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics

• Sausio 15 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro www.ecdc.europa.eu duomenimis, 14 pastarųjų dienų Covid-19 registruotų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Graikijoje yra 82,12, Lietuvoje – 1004,84. Registruotų mirčių nuo Covid-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų: Graikijoje – 5,51, Lietuvoje – 34,46.

Rugsėjo 8 d. Graikijos civilinės saugos viceministras Nikos Hardalias (jis kartu su epidemiologu Sotiriu Tsiodru vadovauja pandemijos suvaldymo grupei Graikijoje) paskelbė ir pabrėžė, kad turizmas nėra atsakingas už koronaviruso atvejų augimą šalyje. Pasak viceministro, per du mėnesius nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 6 d. Graikijos pasienio zonose ir oro uostuose buvo padaryti 451 906 testai atvykstantiems į šalį keliautojams, iš jų tik 972 pasitvirtino teigiamas Covid-19. Statistiškai koronaviruso testas buvo padarytas kas aštuntam atvykusiam į Graikiją. Iš viso per minėtąjį laikotarpį į šalį atvyko 3 553 035 žmonės. Daugiausiai įvežtinių atvejų – iš kaimyninių šalių: iš Albanijos (132), Bulgarijos (102), Rumunijos (89), Serbijos (80).

Prieš ruošiantis atostogoms į Kretą perskaitykite šį dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą (jis pastoviai pildomas nauja informacija).

✅ Ar Kretoje ir Graikijoje įvestas karantinas? – Taip, Graikijos vyriausybės sprendimu karantinas galioja visoje šalyje, netaikant jokių išimčių saloms arba atskiriems regionams. Karantino sąlygos – itin griežtos, ribojamas žmonių judėjimas. Visoje šalyje normaliai veikia tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės, nuo sausio 18 d. atidaromos mažmeninės prekybos parduotuvės, kirpyklos, grožio salonai, bet ne visur – ribojimai bus taikomi tose gyvenvietėse ar regionuose, kur yra Covid-19 židinių. Kretoje toks yra Palekastro kaimas Sitios regione, jame itin griežtas karantinas pratęsats iki sausio 25 d.

✅ Kaip ir kur ribojamas žmonių judėjimas? – Kretoje ir visoje Graikijoje viso karantino metu iki sausio 18 d. negalima išeiti iš namų be deklaruotos priežasties, būtina nurodyti ir judėjimo tikslą. Deklaruoti judėjimą galima siunčiant SMS žinutę arba užpildant popierinę formą – reikia pasirinkti vieną variantą iš kelių galimų (į darbą, pas gydytoją, nusipirkti būtinųjų prekių, padėti artimiesiems, į apeigas, sportuoti, vedžioti šunį ir pan.). Galima judėti tik savo apskrities ribose, išskyrus būtinuosius išskirtinius atvejus. Pavyzdžiui, Kretoje negalima važinėti po visą salą, nes ji padalinta į keturias apskritis, t.y. jei gyveni Herakliono apskrityje negali apsipirkti išvažiuoti į Retimną ar Chanią. Saloje ir visoje šalyje galioja komendanto valanda nuo 21:00 val. iki 05:00 val. ryto. Tamsiu paros metu galima keliauti tik turint atitinkamą darbdavio pažymą ar medicininės pagalbos tikslais. Detalesnę informaciją lietuvių kalba apie judėjimo apribojimus ir karantino sąlygas rasite Graikijos lietuvių bendruomenės feisbuke, spauskite čia – https://bit.ly/3eEwY51

✅ Kur būtina dėvėti kaukes? – Kretoje ir Graikijoje kaukės privalomos visur: tiek viduje, tiek išorėje nepriklausomai nuo regiono. Be abejo, niekas nereikalauja dėvėti kaukės paplūdimiuose ar kalnuose, kur išvis nėra žmonių. Labai svarbu kaukes dėvėti visose uždarose viešose vietose: gydymo įstaigose, prekybos centruose, parduotuvėse, kepyklose, degalinėse, bankuose ir pan. Taip pat kaukės privalomos viešajame transporte (lėktuvuose, laivuose, autobusuose ir pan.), stotyse, oro ir jūrų uostuose.

 

✅ Kokios Graikijoje skiriamos baudos už karantino sąlygų nesilaikymą? – Nuo 300 Eur asmeniui už kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje, už išėjimą iš gyvenamosios vietos be judėjimo deklaracijos, už dalyvavimą susibūrimuose ir pan. Nuo sausio 18 d. baudos didinamos – nuo 500 Eur.

✅ Kokius dokumentus privalu turėti vykstant į Kretą ar kitas Graikijos vietas? – Būtina turėti asmens dokumentą (pasą ir ID kortelę, o dar geriau – abu) ir privalu likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki skrydžio užpildyti specialią atvykimo į Graikiją formą – „Passenger Locator Form“ (PLF). Patartina kiekvienam suaugusiajam pildyti atskiras PLF formas, o kartu keliaujančius nepilnamečius pridėti prie vieno iš suaugusiųjų.

✅ Kur pildyti PLF anketą? – Tą geriausia daryti internetu: užeikite į interneto puslapį https://travel.gov.gr/ ir anglų kalba perskaitę informaciją bei paspaudę mygtuką „Start here“ užpildykite visus laukus spausdami mygtukus „Next“ tol, kol sistema praneš, kad Jūsų duomenys gauti ir Jūsų el. paštu bus atsiųstas atvykimui į šalį skirtas QR kodas.

✅ Užpildžiau PLF anketą, bet negavau QR kodo, ką daryti? – Užpildžius PLF anketą į Jūsų el. pašto adresą, kurį pateikėte anketoje, turi įkristi pranešimas, kad artimiausiu metu Jums bus atsiųstas QR kodas. Tad tiesiog kantriai palaukite: įprastai QR kodai atsiunčiami dieną prieš skrydį. Kartais anksčiau. Pasitikrinkite „Junk Mail“, jei pranešimų negaunate.

✅ Ar galima žinoti iš anksto, kurie keliautojai bus atrinkti Covid-19 testui atvykimo oro uoste? – Šiuo metu testai atliekami visiems į Graikiją atvykstantiems keliautojams.

✅ Koks Covid-19 testas atliekamas atvykusiems keleiviams? – Imamas seilių mėginys iš burnos.

✅ Ar reikia atvykus į Kretą ar kitas Graikijos vietas saviizoliuotis? – Atvykus į Graikiją privalu prevenciškai izoliuotis 7 dienas.

✅ Kas nutinka tuo atveju, jei dėl Covid-19 gydymo ir/arba karantino praleidžiamas atgalinis skrydis? – Tokiu atveju Graikijos turizmo ministerijos įgaliotiniai tariasi su avialinijomis ar turizmo bendrovėmis dėl pačių lanksčiausių ir palankiausių sąlygų išgijusio poilsiautojo sugrįžimui atgal į tėvynę.

✅ Į ką galima kreiptis, jei pastebima, kad viešbutyje ar kurioje kitoje vietoje nesilaikoma elementarios higienos ar sveikatos protokolų? – Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į savo turizmo agentūros atstovą, viešbučio atstovą arba paskambinti Graikijos turizmo ministerijos trumpuoju numeriu 1572.

✅ Į ką galima kreiptis Kretoje ar Graikijoje, jei ištinka bėda ir reikia patarimo? – Visus pagalbos telefonus skelbiu čia:
www.manokreta.lt/pagalba-kretoje

Ruošiant straipsnį pasinaudota news.gtp.gr, neakriti.gr resursuose skelbiama informacija.

#COVID, #covid, #covid19, #COVID19, #covid-19, #COVID-19, #COVIDkretoje, #covidkretoje, #covid19kretoje, #COVID-19kretoje, #COVIDgraikijoje, #covidgraikijoje, #covid-19graikijoje, #COVID-19graikijoje, #KORONAVIRUSAS, #koronavirusas, #koronavirusaskreta, #koronavirusasgraikija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.