Kretos kalnų čiobrelių medus

Kretos kalnų čiobrelių medus. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai
Kretos kalnų čiobrelių medus. Graikija | Mano Kreta | Kretos Skoniai

DĖMESIO! Šiame puslapyje aprašomo Kretos kalnų čiobrelio medaus šiuo metu neturime. Apie papildymą pirmiausia skelbsime KRETOS SKONIAI feisbuko puslapyje, sekite jį www.fb.com/KretosSkoniai


Jis kvepia kalnais. Vasaros šiluma. Gaiviu vėjeliu, švelniai glostančiu įkaitusius skruostus. Jis kvepia Kreta. Ir sprogsta burnoje atsidūręs – kaip sprogsta saulės pažadinti čiobrelių žiedai, kas vasarą paskandinantys salos kalnus į violetinį pūką.

Per 20 gyvenimo Kretoje metų teko daug medaus išragauti, bet tikrai nemanėm, kad bus taip sudėtinga KRETOS SKONIŲ asortimente turėti tikro kalnų čiobrelių medaus.

Ar čia tikrai čiobrelių medus?

Tai vienas dažniausių klausimų per MANO KRETOS ekskursijas stabtelėjus pas kokį salos gėrybių pardavėją. Kartais atsakyti į jį lengva, o kartais – nepaprastai sunku. Nes Kretoje čiobrelių medaus įvairovė – ne mažesnė kaip alyvuogių aliejaus. Apie ypač tyrą alyvuogių aliejų daugiau sužinosite čia >>

Įprastai čiobrelių meduje yra daugiau kaip 25 proc. čiobrelių žiedadulkių. Bet pagal įvairiausius biurokratinius reglamentus čiobrelių medumi Graikijoje galima vadinti tokį medų, kuriame gali būti tik 15 proc. čiobrelių žiedadulkių. Toks skaičius sukuria pakankamai erdvės pagudravimams.

Tą supranti tuomet, kai paragauji tikrojo monoflorinio – šiuo žodžiu bitininkai vadina medų, kuriame vieno augalo žiedadulkių kiekis yra ne mažesnis kaip 45 proc. O aukščiausios kokybės Kretos čiobrelių meduje gali būti net iki 85 proc. čiobrelių žiedadulkių! Plačiau apie unikalias kalnų čiobrelio savybes skaitykite čia >>

Skystas čiobrelių koncentratas

Bitėms juk nepasakysi, kad jos rinktų medų tik iš čiobrelių. Bet nuo birželio vidurio iki pat rugpjūčio pabaigos salos kalnuose praktiškai nėra kitų žydinčių augalų – tik čiobreliai. Todėl Kretos bitininkai žino, kur nuvežti avilius ir ką padaryti, kad iš korių būtų išsuktas skystas čiobrelių koncentratas.

Būtent skystas! Kretoje išsuktas medus kietėja labai lėtai – ir ne tik čiobrelių. Tą nulemia didelio karščio ir didelės drėgmės santykis tuo metu, kai bitės renka nektarą. Lietuvoje tokios sąlygos būna labai retai ir gana trumpai, nors kartais bitės ir spėja surinkti ilgai nekietėjančio akacijų medaus – Lietuvoje yra tekę jo ragauti. O Kretoje tokios klimatinės sąlygos – kiekvieną vasarą ištisus tris mėnesius, dažnai ir ilgiau! Todėl kretiečiai kitokio medaus ir nežino – tik skystą!

Pirmiausia saviems, paskui eksportui

Tačiau medaus, kurį galima būtų vadinti skystu čiobrelių koncentratu, ir Kretoje nėra daug. Nes jis iš bitininko reikalauja daugiau darbo ir kantrybės, todėl retas kuris linkęs jį pardavinėti. Kaip sako mūsų bičiulis Jorhas: „Bites laikau, kad turėčiau gero medaus savo šeimai (o šeimoje ~50 žmonių – past.). Jei išsuksiu daugiau, atvažiuosi pas mane ir nusipirksi“.

Jam antrino ir daugiau avilių kalnuose turėjęs Manolis, kol galiausiai sutarėm: kai čiobrelių medumi jis aprūpins saviškius ir savo kaimą prie Baltųjų kalnų, užsuksime pas jį pasiderinti dėl eksporto į Lietuvą. Taip buvo ir pernai, ir šiemet. Tik šįsyk supratęs, kad norėtume kur kas daugiau medaus bitininkas mus nukreipė į savo kolegą iš rytų Kretos, tad šiemet turime sodresnio čiobrelių medaus iš Baltųjų kalnų ir švelnesnio medaus iš Thripti kalnų.

Išskirtinio čiobrelių medaus stiklainiai paruošti kelionei į Jūsų namus! Kiekis išties labai ribotas. Sodresnio skonio čiobrelių medaus neliko, o švelnesnio skonio čiobrelių medaus galite įsigyti atskirai su kitais mūsų atrinktais ir rekomenduojamais produktais.

Norite įsigyti čiobrelių medaus? Norėdami užsakyti užpildykite užsakymo formą šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje. Dėl apmokėjimo ir siuntos pristatymo su Jumis susisieksime per 24 valandas tais kontaktais, kuriuos įrašysite užsakymo formoje.

ČIOBRELIŲ MEDAUS MAISTINGUMAS

MANO KRETOS rekomenduojamo čiobrelių medaus 100 g maistinė vertė:

  • energinė vertė – 1230 kJ / 293 kcal
  • angliavandenių 76 g, iš kurių cukrų 76 g, baltymų 0,8 g.

Sudėtis: 100% natūralus laukinių čiobrelių ir kitų kalninių augalų žiedų medus.
Laikyti vėsioje, sausoje, tamsioje vietoje.

Čiobrelių medus – 350 ml stiklainiuose. Juos pasirinkome, nes tinkamai utilizuoti jie lengviau perdirbami. Bendras vieno stiklainio svoris: 650 g, medaus svoris: 470 g.

Medų Kretoje į stiklianius išpilstė du salos bitininkai: Emanuilas Batzelis (Chania, Kreta, Graikija) ir Michalis Kargkakis (Agios Nikolaos, Kreta, Graikija).

EKO pakuotė: pristatymui Lietuvoje naudojame ekologiškas, lengvai perdirbamas ir natūraliai suyrančias pakavimo medžiagas maksimaliai stengdamiesi išvengti plastiko.

Čiobrelių medumi Lietuvoje prekiauja MB „Mano Kreta“ kartu su MB „Paul & Kate“, VMVT maisto tvarkymo subjekto registracijos numeris: 190012430.

Šiuo metu čiobrelių medų parduodame stiklainiuose po 470 g. Kartu su medumi galite užsakyti ypač tyro alyvuogių aliejaus, juodų alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi bei ekologiškų Kretos žolelių – citrininės verbenos, raudonėlio, čiobrelio, rozmarino, diktamos arbatos. Visų produktų kainas ir kiekį skelbiame užsakymo formoje šio puslapio dešinėje, o jei skaitote per mobilųjį įrenginį – puslapio apačioje.

Čiobrelių medų ir kitus produktus siunčiame per OMNIVA paštomatus visoje Lietuvoje. Pildant užsakymo formą Jums tereikia nurodyti, kuriame OMNIVA paštomate būtų patogiausia atsiimti siuntinį. Pakuotės ir siuntimo kaina:

  • lygiai 3,50 Eur – jei užsakote vieną arba dvi pasirinktas prekes. T.y. ar užsakysite vieną, ar du produktus iš užsakymo formos sąrašo – pakavimo ir siuntimo kaina bus ta pati – 3,50 Eur.
  • nuo 3,50 Eur – jei užsakote daugiau kaip du medaus stiklainius ar daugiau kitų produktų. Galutinė kaina priklauso nuo užsakomų produktų kiekio – ją nurodysime susisiekę su Jumis po to, kai gausime užsakymo formą.

Gavę Jūsų užsakymą pateiksime galutinę sąskaitą apmokėjimui. Siuntinys bus išsiųstas gavus apmokėjimą. Siuntinys Jus pasieks per 2-5 darbo dienas.

DĖMESIO! Užsakant didesnį kiekį galime pasirūpinti pristatymu tiesiai Jūsų nurodytu adresu Vilniuje arba Kaune.

Su čiobrelių medumi šiuo metu dovanų gausite džiovintos Kretos citrininės verbenos lapelių kvapniai, malonaus lengvo skonio arbatai. Išsamiau apie citrininę verbeną skaitykite čia >>

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.